پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۵

به گزارش ایرنا ˈحاجی رضا تیموریˈ روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه این بدهی مربوط به…

به گزارش ایرنا ˈحاجی رضا تیموریˈ روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه این بدهی مربوط به مشترکان خانگی ، تجاری، صنعتی و سایر مشترکین است اضافه کرد: ابطال قبض های برق در ابتدای سال یکی از دلایل افزایش مطالبات شرکت برق از مشترکان است.

وی از مشترکان برق خواست برای پرداخت مطالبات خود به شرکت برق اقدام کنند چراکه شرکت برق برای ارایه خدمات بیشتر باید بتواند مطالبات خود را وصول کند.

تیموری در ادامه با بیان اینکه همه اعتبارات استانی و ملی این شرکت در سال گذشته جذب شده است افزود: در سال گذشته در مجموع از محل اعتبارات استانی و ملی برای برق رسانی به مسکن مهر و بابت حق انشعاب، ایجاد تاسیسات و سایر برنامه ها 9 میلیارد ریال جذب شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان نیز گفت: در سال جاری از محل اعتبارات عمرانی و ماده 180 در مجموع 200 میلیارد ریال برای این شرکت در نظر گرفته شده است.

ˈحبیب مومیوندˈ افزودˈ از مجموع 844 حلقه چاه آب شرب روستایی در سطح استان تاکنون 142 حلقه چاه خشک شده و یا در حال خشک شدن است.

وی اظهار کرد: برای جلوگیری از خشک شدن آب چاه ها برای هر حلقه چاه سه میلیارد ریال اعتبار نیاز است که اگر این امر اجرایی نشود در فصل زمستان هم روستاییان با مشکل کمبود آب مواجه خواهند شد.

وی افزود: اجرای 19 مجتمع آبرسانی به تهران معرفی شده که اگر این طرح اجرایی شود 174 هزار نفر از جمعیت روستایی استان همدان زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

وی گفت: بری اجرای طرح های مجتمع آبرسانی در استان همدان 590 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که اگر 20 درصد این اعتبار نیز محقق شود روستاییان از آب پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز گفت: در حال حاضر 25 طرح ورزشی در این استان در دست ساخت است که هفت طرح آماده بهره برداری است و باید دستگاه های خدمات رسان برای انشعابات با اداره کل ورزش همکاری کنند.

سیدˈ عبدی افتخاریˈ افزود: هشت طرح دیگر نیز از محل اعتبارات شرکت توسعه کشور در استان همدان در دست اجرا است که همگی آنها زیر 50 درصد پیشرفت دارند که در سال جاری برای اجرای آنها 35 میلیارد ریال اعتبار ملی در نظر گرفته شده است.

شرکت توزیع نیروی برق استان همدان حدود 637 هزار مشترک در بخش های مختلف دارد.

7523/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.