یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۰

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان اصفهان، ˈخلیل خسرویˈ افزود: این اقدام با درخواست اداره کل حفاظت محیط زیست استان…

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان اصفهان، ˈخلیل خسرویˈ افزود: این اقدام با درخواست اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و در راستای پیشگیری از تضییع حقوق زیست محیطی ساکنان کلان شهر اصفهان و سایر نقاط شهری و روستایی تحت تأثیر آلودگی ناشی از مصرف سوخت مازوت در این نیروگاه صادر شده است .

وی تصریح کرد: پلمپ مشعل های مازوت سوز این نیروگاه تضمین کننده استفاده مستمر از سوخت گاز توسط این واحد تولیدی است.

خسروی خاطرنشان کرد: این اقدام از محورهای مهم و اساسی است که در بند چهاردهم از فصل پنجم برنامه جامع کنترل کیفی هوای اصفهان با عنوان وظایف دستگاهها به عهده شرکت گاز استان و شرکت برق منطقه ای واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان اصفهان، پلمپ مشعل های مازوت سوز در نیروگاه شهید محمد منتظری،مانع از تخلیه روزانه 300 تن گوگرد به محیط زیست می شود که در فصول سرد سال به دلیل عدم تأمین سوخت گاز برای این نیروگاه، در اصفهان پدید می آمد.

بنا به گفته رییس اداره آزمایشگاههای اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان سوخت های فسیلی و مازوت، ذرات 5/2 میکرونی را در جو منتشر می کنند که یکی از آلاینده های خطرناک محسوب می شود و تاثیر بدی بر سلامتی دستگاه تنفسی بدن دارد.

استان اصفهان نظر آلودگی هوا در رتبه های نخست هفت شهر آلوده کشور قرار دارد و نیروگاههای مازوت سوز یکی از مهمترین منابع آلاینده هوای این شهر عنوان شده است.

براساس بررسی های صورت گرفته، آلاینده های ناشی از حمل و نقل 7/74 درصد، نیروگاه های اصفهان 9/18درصد، بخش صنعت 3/8 درصد، بخش خانگی و تجاری 44/1 درصد و بخش کشاورزی نیز 16/1 درصد در میزان آلودگی هوای اصفهان سهم دارد.

د/510 / 556 / 1551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.