دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۳:۵۹

دهیار روستای خلج گفت: شش ماهه دوم سال همیشه برای اهالی روستای خلج به سختی می‌گذرد، زیرا با کمبود سوخت به ویژه در…

دهیار روستای خلج گفت: شش ماهه دوم سال همیشه برای اهالی روستای خلج به سختی می‌گذرد، زیرا با کمبود سوخت به ویژه در روزهای سرد سال روبه‌رو می‌شوند.

علی‌اکبر شویکلو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان، اظهارکرد: هر ساله از طریق شرکت تعاونی سهمیه سوخت اهالی روستا و هفت روستای نزدیک خلج تعیین و توزیع می‌شود، اما علی‎رغم اعلام دو کوپن فوق‌العاده نفت این میزان کفاف روزهای سرد زمستان را نمی‎دهد و اهالی با کمبود سوخت مواجه می‌شوند.

وی افزود: تامین کپسول‎های گاز نیز برای اهالی روستا سخت است و با توجه به اینکه بیشتر آبگرمکن اهالی روستا از طریق کپسول گرم می‌‍شود در خصوص تامین آب گرم مورد نیاز نیز با محدودیت روبه‌رو هستند.

شویکلو تصریح کرد: شایعه شده که کپسول‎های گاز نیز قرار است سهمیه‎بندی شود، در حالی که اهالی روستا حتی به صورت آزاد نیز مایل به تهیه کپسول هستند تا بتوانند رفاه خانواده خود را از طریق تامین آب‌گرم مورد نیاز تامین کنند.

دهیار روستای خلج خاطرنشان کرد: این روستا از توابع بزینه‌رود بوده و 24 کیلومتر با مرکز شهر فاصله‌ دارد که با 580 خانوار جمعیت قابل توجهی را در خود جای داده و سهم قابل توجهی در تولید محصولات کشاورزی و دامی دارد، این در حالی است که طی سال‎های اخیر روند مهاجرت به ویژه جوانان از این روستا با سرعت بیشتری اتفاق افتاده و جمعیت این روستا در حال حاضر در حدود 1800 نفر است.

شویکلو تاکید کرد: از طریق بخشداری و فرمانداری پیگیر مسئله تامین سوخت مورد نیاز اهالی این روستا بودیم که امیدواریم هرچه سریع‌تر و قبل از فرارسیدن روزهای سرد سال راهکار مثبتی در این حوزه ارایه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *