سه شنبه، ۱۸ مهر ۹۶ - ۱۰:۵۸
مشهورترین بناهای سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ کشور روسیه است که با سبک معماری باروک حال و هوای اروپایی به خود گرفته . در…

شهر سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ کشور روسیه است که با سبک معماری باروک حال و هوای اروپایی به خود گرفته . در این مطلب قصد داریم مشهورترین بناهای سن پترزبورگ را برای شما کاربران عزیز معرفی کنیم . در ادامه با میهن پست همراه شوید .

مشهورترین بناهای سن پترزبورگ که در این مطلب به معرفی آنها خواهیم پرداخت همگی از بناهای تاریخی بوده و در سازمان یونسکو نیز به عنوان میراث جهانی ثبت شده هستند . اگر شما نیز از علاقمندان به بناهای تاریخی هستید حتما از مشاهده مشهورترین بناهای سن پترزبورگ لذت خواهید برد .

کاخ پترهوف :این کاخ از مشهورترین بناهای سن پترزبورگ در واقع مجموعه‌ ای از کاخ‌ها و باغ‌های زیبا و بسیار با‌شکوه است در ۳۰ کیلومتری سن‌پترزبورگ واقع شده است که در اصل اقامتگاه تابستانی پتر کبیر بوده است. از آپریل تا ماه اکتبر بهترین زمان برای بازدید از این مجموعه منحصر به فرد است.

مشهورترین بناهای سن پترزبورگ

کلیسای جامع سنت ایزاک : این کلیسا متعلق به قرن ۱۹ است به خاطر گنبد طلایی که دارد حائز اهمیت است و جزو مناطق دیدنی شهر محسوب می‌شود. اگر در بالکن این کلیسا قرار بگیرید، دید بسیار زیبایی از شهر را خواهید داشت.معماری داخلی بنا نیز به خاطر سنگ‌های مرمر به کار رفته شده در کف و نقاشی‌های دیواری بسیار زیبا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مشهورترین بناهای سن پترزبورگ

قلعه پتر و پائول : به همان اندازه که خود شهر تاریخی است، دژ پتر و پائول نیز یکی از میراث مهم و ارزشمند پتر کبیر است. این قلعه که در جزیره hare یا جزیره zayachi قرار دارد، یک موزه تاریخی شهر است که زمانی زندان شهر بود. کلیسایی نیز به همین نام در نزدیکی آن واقع شده است که در واقع اولین کلیسای سنگی این شهر بود که محل آرامگاه های پتر کبیر و سزارهای بعدی نیز است.

مشهورترین بناهای سن پترزبورگ

میدان کاخ : در مجاورت میدان کاخ، یکی از مهم‌ترین میدان‌های سن پترزبورگ، کاخ زمستانی واقع شده است. بنایی با سبک معماری باروک که زمانی اقامتگاه سزارها بود و اکنون به عنوان موزه‌ی میراث شهر شناخته می‌شود. بر اساس رتبه‌بندی lonely planet این کاخ جزوه زیباترین ساختمان‌ های جهان است. قدمت کاخ و میدان هردو به قرن ۱۹ بر‌می‌گردد. طاق نصرت پیروزی که یادآور پیروزی روسیه بر ناپلئون است بنایی باشکوه است که حتما باید از آن بازدید کرد.

مشهورترین بناهای سن پترزبورگ

کلیسای ناجی در خون : در محل ترور سزار الکساندر دوم در سال ۱۸۸۱ کلیسای ناجی در خون، یکی از شناخته‌شده ترین بناهای سن پترزبورگ بنا نهاده است. این کلیسا به خاطر گنبدهای رنگارنگ و مورب بیشتر شناخته شده و در میان بناهای به سبک باروک و نئوکلاسیک این کلیسای متفاوت به خاطر کاشی کاری های فراوان متمایز شده است.

مشهورترین بناهای سن پترزبورگ

قلعه میخایلووسکی : در میان اقامتگاه‌ های سلطنتی در سن‌ پترزبورگ قلعه میخایلووسکی یا قلعه سنت میکائیل جایی که سزار پائول اول به قتل رسید یکی دیگر از مکان‌ های دیدنی این شهر زیبا است.مشهورترین بناهای سن پترزبورگ

[highlight]منبع[/highlight]   usatoday

6 دیدگاه برای “مشهورترین بناهای سن پترزبورگ در کشور روسیه را بشناسید”

 1. جواد گفت:

  از زمانی که فیلم سن پترزبورگ رو دیدم همیشه دلم میخاست خودشم ببینم ::d

 2. وحید گفت:

  میخایلووسکی عالیه واقعا

 3. حمیده گفت:

  واااااای چقدر قشنگ

 4. شريعت گفت:

  حالا چرا ناجی در خون

 5. شريعت گفت:

  بینظیره این معماری

 6. عماد گفت:

  تو این شهر راه بری و لذت ببری از این همه هنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *