یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۴:۰۶

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی این سازمان، محسن خادم عرب باغی گفت: کلیه بازرگانان و تولیدکنندگان این منطقه در صورتی که بتوانند…

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی این سازمان، محسن خادم عرب باغی گفت: کلیه بازرگانان و تولیدکنندگان این منطقه در صورتی که بتوانند در برابر واردات کالا از گمرک این منطقه، کالای تولیدی منطقه ارس و یا داخل کشور را صادر کنند، تا سقف 50 درصد از معافیت عوارض دریافتی سهم این سازمان بهره مند می شوند.

وی افزود: برای بهره مندی از این معافیت واردکنندگان کالا باید ظرف شش ماه از انجام واردات کالا به منطقه یا داخل کشور، کالاهای تولید منطقه و داخل کشور را به همان ارزش صادر کنند که در این صورت عوارض دریافتی از محل سهمیه این سازمان به آنان مسترد یا در مقابل واردات جدید تهاتر انجام می پذیرد.

عرب باغی ادامه داد: این معافیت مشمول تمام تولیدکنندگان و بازرگانان منطقه و کشور است و امتیاز بسیار مناسبی برای تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه کالاهای تولیدی منطقه و کشور است و می تواند با پایین آوردن قیمت تمام شده کالا زمینه ساز رقابت کالای تولید داخل منطقه در بازارهای جهانی شود.

وی اظهار کرد: هدف این مشوق صادراتی که با تصویب شورایعالی مناطق آزاد کشور ابلاغ شده است، تقویت زیرساخت های حمل و نقل ارزانتر و توسعه خطوط تجاری در منطقه آزاد است.

عرب باغی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان و تجار این منطقه در سه ماه اول سالجاری 66 میلیون دلار کالا از این منطقه به 14 کشور هدف صادرات انجام داده اند.

وی افزود: تولید بیش از 10 هزار تن کالا در مدت مزبور در این منطقه در کنار صادرات مناسب کالاهای تولیدی داخل کشور و منطقه نشان دهنده استعداد قابل توجه این منطقه در توسعه صادرات و استقرار صنایع با رویکرد تولید صادراتی و قابل رقابت در بازارهای جهانی است.

7233/7232/587

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.