چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۰

مدیرعامل آبفای شیراز گفت: با حفر 43 حلقه چاه جدید مشکلات آبی حوزه جنوب و شرق شیراز برطرف شده است. به گزارش خبرگزاری…

مدیرعامل آبفای شیراز گفت: با حفر 43 حلقه چاه جدید مشکلات آبی حوزه جنوب و شرق شیراز برطرف شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، الله‌ بخش نظرپور، مدیر عامل آبفای شیراز امروز، 5 شهریور در مراسم راه‌اندازی 12 حلقه چاه آب شرب و توسعه 45 کیلومتر خطوط لوله در شیراز گفت: با حفر 43 حلقه چاه جدید مشکلات آبی حوزه جنوب و شرق شیراز برطرف شده است.

وی افزود: حفر چاه در کوتاه مدت پاسخگوی رفع مشکلات مردم خواهد بود اما با توجه به افزایش درخواست‌های باید برای آینده به فکر راهکارهای مناسب باشیم.

مدیر عامل آبفای شیراز ابراز کرد: در حال حاضر یک میلیون و 600 هزار انشعاب آب و 250 هزار مشترک فاضلاب در شهر شیراز تحت پوشش هستند.

نظرپور به راه‌اندازی 12 حلقه چاه آب در شیراز اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات شهر شیراز وضعیت آبرسانی به منازل بود که در این راستا 12 حلقه چاه جدید با ظرفیت 30 هزار مترمکعب راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: تامین آب شرب شیراز از دو محل سد درودزن و 157 هزار حلقه چاه انجام می‌شود که با توجه به افزایش درخواست‌های آب در شهر شیراز باید هرچه سریعتر به فکر راه اندازی خط دوم انتقال آب به شیراز باشیم.

این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر 72 درصد از آب شهر شیراز به وسیله حفر چاه تامین می‌شود در حالیکه باید چنین میزانی را از آب‌های سطحی تامین کرد نه از ذخایر زیر زمینی.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *