چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۷

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: مشکلات زیست‌محیطی ناشی از قاچاق سوخت نیازمند توجه جدی است، چون این مشکل بسیار گسترده و…

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: مشکلات زیست‌محیطی ناشی از قاچاق سوخت نیازمند توجه جدی است، چون این مشکل بسیار گسترده و فراگیر بوده و موجب تخریب محیط‌زیست می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خلیج‌فارس، دکتر جاسم جادری در نشست کارگروه ویژه بررسی آلودگی نفتی در استان هرمزگان با بیان اینکه مسئله محیط‌زیست در دولت یازدهم مورد توجه جدی قرار گرفته است، عنوان‌کرد: متاسفانه در هشت سال پیش از این دولت، خرابی‌های بسیاری در ابعاد مختلف دامن گیر محیط‌زیست شد به گونه‌ای که آلودگی‌های نفتی آسیب بسیاری را به خلیج‌فارس وارد کرد و خشک شدن تالاب‌ها در خوزستان و خشک‌شدن دریاچه ارومیه نمونه‌ای از این مشکلات است که در اثر کم توجهی و غفلت ایجاد شد.

وی در ادامه بر لزوم برخورد جدی با پدیده قاچاق سوخت در هرمزگان تاکید کرد و افزود: متاسفانه با وجود اینکه نهادهای مختلف در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت فعال بوده‌اند اما این پدیده هنوز در هرمزگان وجود دارد که یکی از آسیب‌های آن نیز اثرات زیست‌محیطی است.

استاندار هرمزگان ادامه‌داد: مشکلات زیست‌محیطی ناشی از قاچاق سوخت نیازمند توجه جدی است، چون این مشکل بسیار گسترده و فراگیر بوده و موجب تخریب محیط‌زیست خواهد شد که قابل توجیه نیست در این زمینه نهادهای مسئول تقصیر را به گردن یکدیگر بیندازند بلکه باید اقدامات عملی و درست را انجام دهند.

جادری در بخش دیگری از سخنان خود فاضلاب شهر بندرعباس را یکی دیگر از مشکلات زیست‌محیطی استان هرمزگان برشمرد و اظهارداشت: پساب فاضلاب که وارد دریا می‌شود، آلوده کننده دریاست و مشکلات زیست‌محیطی به همراه دارد.

وی تصریح‌کرد: یکی دیگر از مشکلات نیز خورهای شهر بندرعباس است که مردم نمی‌توانند به راحتی در کنار آن زندگی کنند و باید برنامه‌های عملیاتی برای ساماندهی آنها داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه با هرکدام از دستگاه‌های اجرایی که در زمینه حفاظت از محیط‌زیست تخلف و کم کاری کنند باید برخورد جدی شود، اضافه‌کرد: ما از محیط‌زیست حمایت کامل داریم و در مورد جمع‌آوری آلودگی‌های نفتی دریا نیز اداره کل بنادر و دریانوردی استان باید هرچه سریع‌تر تمام تلاش خود را برای آن انجام دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *