سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۱۱

به گزارش ایرنا، ˈحبیب الله فاضلیانˈ روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: شاغلان بخش علوم آزمایشگاهی پیش از این قصد برگزاری تجمع داشتند…

به گزارش ایرنا، ˈحبیب الله فاضلیانˈ روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: شاغلان بخش علوم آزمایشگاهی پیش از این قصد برگزاری تجمع داشتند که با تلاش های صورت گرفته، مطالبات این قشر از طریق نامه الکترونیک بیان شد.

وی کمبود پرسنل آزمایشگاهی با توجه به قانون ارتقاء بهره وری، نبود نیروی کافی از جمله مسئول فنی در برخی آزمایشگاه ها، فقدان مقطع تحصیلی دکترا در علوم آزمایشگاهی و افزایش نیافتن حقوق کارکنان این بخش در سال جدید را مهم ترین مطالبات این قشر عنوان کرد.

وی از کمبود 15 هزار مسوول فنی در آزمایشگاه های کشور خبردادو افزود: نبود نیروی فنی کافی در کیفیت و روند انجام کارهای آزمایشگاه ها تاثیر مستقیم دارد.

رئیس هیات مدیره و دبیر جامعه صنفی آزمایشگاهیان بالینی کشور با بیان اینکه 80 درصد تشخیص پزشکان وابسته انجام آزمایش های لازم است، افزود: نیاز به امکانات و ایجاد آزمایشگاه جدید در کشور به شدت احساس می شود.

فاضلیان تعداد آزمایشگاه های فعال کشور را پنج هزار در بخش خصوصی ودولتی عنوان کرد وافزود: بالغ بر20هزار نفر در این بخش مشغول فعالیت می باشند.

تاکنون بیش از 12هزار نفر از پرسنل آزمایشگاه های سراسر کشور نامه الکترونیکی به رئیس جمهوری را امضاء کرده اند.

7362/558/: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *