سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۲

قربانعلی سعادت روز دوشنبه در جمع فعالان اقتصادی و صنعتی آذربایجان غربی افزود: این استان می تواند با توجه به موقعیت خود، از…

قربانعلی سعادت روز دوشنبه در جمع فعالان اقتصادی و صنعتی آذربایجان غربی افزود: این استان می تواند با توجه به موقعیت خود، از برخی معافیت ها و بخشودگی های مالیاتی برخوردار شود تا مشکلات ناشی از مالیات در بسیاری از موارد رفع شوند.

وی اضافه کرد: اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی می تواند مسائل و موضوع های مرتبط با قوانین مالیاتی را به فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعتگران استان آموزش دهد تا فعالان اقتصادی نیز در این راستا همکاری های لازم را به خوبی انجام دهند.

وی اظهار کرد: افزایش اعتماد بین فعالان اقتصادی و دولت یکی از مهمترین ضرورتهاست و ایجاد فضای اعتماد در کنار تامین امنیت برای سرمایه گذاری و اصلاح قوانین دست و پاگیر می تواند در راستای توسعه سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی بسیار مثمر ثمر باشند.

استاندار آذربایجان غربی با ابراز ناخرسندی از وجود مشکلات مالیاتی و سرمایه در گردش در برخی واحدهای اقتصادی و صنعتی استان ادامه داد: تامین سرمایه در گردش از طریق صندوق توسعه ملی و تقویت سیستم بانکی از راهکارهای مهمی هستند که دولت قصد دارد برای رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بکار گیرد.

سعادت افزود: در آذربایجان غربی نیز پی گیر اجرایی شدن این راهکارهای دولت در توجه به رونق کسب و کار و تولید هستیم.

در این نشست، تعدادی از فعالان اقتصادی آذربایجان غربی، مشکلات خود را مطرح کردند و استاندار آذربایجان غربی نیز قول پی گیری مسایل بخش اقتصادی استان را داد.

آذربایجان غربی نزدیک به دو هزار و 800 واحد تولیدی دارد که از این تعداد، نزدیک به 45 درصد راکد و تعطیل بوده و تعداد بسیار زیادی نیز به دلیل وجود مشکلات، نیمه فعال هستند.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.