پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی روزبه استاندار قزوين، پارسا معاون برنامه ريزي استانداري و جمعي از مديران دستگاه هاي ذيربط صبح پنجشنبه به…

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی روزبه استاندار قزوين، پارسا معاون برنامه ريزي استانداري و جمعي از مديران دستگاه هاي ذيربط صبح پنجشنبه به منظور بررسي و رفع مشكلات موجود از چند واحد صنعتي و صنايع تبديلي كشاورزي بازديد كردند و دستورات لازم را جهت حل مشكلات واحدها صادر كرد.

مرتضی روزبه در جريان اين بازديد اظهارداشت: بايد در چرخه و فرآيند توليد از تمام اركان و عناصر توليد شامل توليد كننده مواد اوليه و در بخش كشاورزي باغداران و زارعين و توليد كنندگان نهايي كه محصول را وارد بازار مي كنند حمايت كرد.

وي، نتيجه اين حمايت چند سويه را اقتصادي بودن محصولات عنوان و اظهار داشت: امروز محصولي مي تواند در بازارهاي داخلي و خارجي قدرت رقابت داشته باشد كه اول با كيفيت و استاندارد هاي لازم را داشته باشد و دوم اينكه با قيمت پايين تر توليد شده باشد.

استاندار با اشاره به اينكه در كشور ما  به ويژه در بخش كشاورزي مواد اوليه بسيار گران توليد مي شود تصريح كرد: در چرخه توليد علاوه بر حمايت هاي دولتي توليد كنندگان نيز بايد پاي كار باشند و در سيستم هاي توليد در بخش صنعت و كشاورزي با استفاده از شيوه هاي نوين و تكنولوژي روز دنيا ضمن افزايش بهره وري، محصولاتي با قيمت مناسبتر وارد بازار فروش كنند تا بتوانند در عرصه صادرات كالاها با كشورهاي ديگر رقابت كنند.

روزبه در خصوص نوع توليد محصولات گفت: بسياري از كشورها امروز بازارهاي مصرف و همچنين نيازهاي جهاني را شناسايي كرده اند و متناسب با آن توليد مي كنند كه توليد كنندگان و سرمايه گذاران داخلي وايراني نيز بايد اين هدف را دنبال كنند و محصولات خود را با توجه به نوع نياز داخلي و خارجي توليد كنند.

وی در ادامه بازديد از يک واحد بسته بندي كشمش در تاكستان با اشاره به اينكه قزوين بايد در مباحث مربوط به كشمش بايد در كشور محور باشد اظهارداشت: برگزاري جلسات مشترك به ميزباني قزوين با استان هايي كه در اين خصوص فعال هستند مي تواند راه كارهاي عملي را جهت رونق اين بخش ارائه كند زيرا كارشناسان و افرادي كه در دستگاه هاي مركزي نشسته اند قطعا اين اشرافيت را نخواهند داشت تا بتوانند تصميمات كاربردي تري را بگيرند.

استاندار در خصوص توليد انگور و كشمش نيز دو توصيه به كشاورزان و جهاد كشاورزي داشت اول اينكه در راستاي اصلاح الگوهاي كشت و افزايش در واحد سطح باغات انگور اقدامات اساسي وعملياتي داشته باشند و همچنين فرهنگ سازي لازم د خصوص نحوه صحيح و درست كشمش اقدام شود.

وي تصريح كرد: كليه فرآيند توليد به يكديگر وابسته هستند و قطعا توليد محصول باكيفيت توسط كشاورزان خروجي يك محصول با كيفيت و بسته بندي استاندارد توسط صنايع تبديلي بخش كشاورزي خواهد بود و حيات اين دو بخش از توليد به يكديگر وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.