شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۳

جعفرصادق اسکندری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور بررسی فرآیند توزیع مابه التفاوت نرخ شیر خام تحویلی…

جعفرصادق اسکندری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور بررسی فرآیند توزیع مابه التفاوت نرخ شیر خام تحویلی به کارخانه ها از سوی دامداران و احصاء سایر مشکلات واحدهای تولیدی لبنی این استان جلسه ای برگزار شد که در این جلسه مشکلات و موانع واحدهای مورد نظر بررسی شد.

وی با اشاره به موضوع پرداخت یارانه شیر به دامداران سنتی و صنعتی در آذربایجان غربی یادآور شد: دامداران صنعتی این استان عمدتا یارانه شیر را دریافت کرده اند ولی با توجه به ابهاماتی که در دستور العمل و مصوبه دولت وجود داشت پرداخت یارانه شیر به دامداران سنتی در آذربایجان غربی صورت نگرفته است.

اسکندری اظهار کرد: طی پیگیری های مکرر این سازمان و مذاکرات صورت گرفته با مدیرکل دفتر تامین و توزیع وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شد اعتبار لازم بابت جمع آوری ثابت و سیار شیر در چهار ماهه آخر سال گذشته و سه ماهه نخست سال جاری به دامداران سنتی این استان تخصیص یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: اولویت اول در پرداخت یارانه شیر واحدهای لبنی استان بوده سپس به دامداران صنعتی و سنتی پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی سرمایه ای عظیم برای این استان هستند اضافه کرد: بررسی موضوع های تخصصی مرتبط با واحدهای تولیدی و صنعتی آذربایجان غربی و لزوم حفاظت از این سرمایه های عظیم در راس فعالیت های این سازمان قرار دارد.

وی اظهار کرد: در این رابطه بازدیدهایی به منظور آشنایی با مدیران و احصاء مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در این استان انجام می گیرد.

در کنار واحدهای موجود سنتی شیر، استان آذربایجان غربی دارای 28 واحد صنعتی لبنی است.

مجموعا شش درصد شیر پاستوریزه کشور در آذربایجان غربی تولید و عرضه می شود.

روزانه 1828 تن شیر در آذربایجان غربی جمع آوری می شود که این رقم در سال به 548 هزار تن می رسد.

شش واحد شیر استریل نیز در استان فعال هستند که از نظر تعداد 11 درصد و از نظر ظرفیت 13 درصد واحدهای شیر استریل کشور را به خود اختصاص داده است .

582/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.