دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۱۱:۴۵

مدیر امور عشایر استان همدان از رفع مشکل تحصیل فرزندان عشایر خبر داد. “حمزه علی یزدانی ” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

مدیر امور عشایر استان همدان از رفع مشکل تحصیل فرزندان عشایر خبر داد.

“حمزه علی یزدانی ” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: مجموعه عشایر در حال حاضر از منطقه ییلاقی به سمت مناطق قشلاقی در حال کوچ هستند و برخی از آنها با توجه به فرا رسیدن سرمای زودهنگام کوچ خود را آغاز کردند.

وی افزود: آموزش و پرورش همدان با آموزش و پرورش خوزستان هماهنگ کرده که فرزندان عشایر بتوانند مانند سایر دانش‌آموزان ادامه تحصیل دهند و مشکل تحصیل نداشته باشند.

یزدانی خاطرنشان کرد: زمان اصلی کوچ عشایر از نیمه آبان ماه آغاز می‌شود اما با توجه به سرمای زودهنگام در همدن برخی عشایر کوچ خود را سریع‌تر آغاز کرده‌اند.

وی تاکید کرد: زمانیکه عشایر به سمت مناطق ییلاقی کوچ می‌کنند باید زمان سفر را رعایت کنند اما اگر زودتر بخواهند از مناطق ییلاقی خارج شوند مشکلی وجود ندارد چراکه طبیعت دوره حساسی در بهار دارد که عشایر باید زمان کوچ را به سمت مناطق ییلاقی رعایت کنند.

مدیر امور عشایر همدان خاطرنشان کرد: عشایر اکثر تولیدات خود را زمانیکه در مناطق ییلاقی هستند به فروش می‌رسانند اما همچنان توسط واسط تولیدات آنها وارد استان همدان می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *