پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۲

به گزارش ایرنا ، عدیل سروی روز پنجشنبه در بازدید معاون بهبود امور تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع صیفی جات پارس…

به گزارش ایرنا ، عدیل سروی روز پنجشنبه در بازدید معاون بهبود امور تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع صیفی جات پارس آباد افزود: افزایش تولید موجب اشباع بازار ، افت قیمت و بروز مشکل در فروش گوجه فرنگی شده که با ورود تعاون روستایی این مشکل برطرف می شود.

وی گفت: تعاون روستایی با کارخانه های رب مناطق مختلف کشور در حال عقد قرارداد است که پس از نهایی شدن گوجه فرنگی این شهرستان با قیمت مناسب خریداری و به کارخانه های طرف قرارداد حمل می شود.

وی اظهار کرد: در این راستا مبالغی به عنوان تنخواه از سوی صندوق حمایت کشاورزی در اختیار تعاون روستایی قرار داده شده است.

وی با اشاره به این که گوجه فرنگی محصولی است که به سرعت فاسد می شود افزود: در نامه ای با امضای استاندار اردبیل از معاونت راهبردی رییس جمهور خواسته شده مبلغی با عنوان تنخواه برای خرید گوجه فرنگی اختصاص دهند.

سروی اظهار کرد: درصورت خرید 10 تا 15 درصد محصول گوجه فرنگی از سوی شبکه تعاون روستایی نگرانی کشاورزان از بابت فروش محصول برطرف خواهد شد.

وی پیش بینی کرد امسال حدود 70 هزار تن گوجه فرنگی از دوهزار هکتار از اراضی زیرکشت این محصول در پارس آباد استحصال شود.

وی همچنین از فعالیت دو واحد کارخانه تولید رب در شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت: یکی از این واحدها با مشکل نقدینگی مواجه بود که با پرداخت شش میلیارد و 500 میلیون تسهیلات سرمایه در گردش دوباره شروع به فعالیت کرد.

به گزارش ایرنا ، معاون وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر به پارس آباد مغان از قطعه تکثیر لاین ذرت ، مزرعه تکثیر بذر پنبه رقم مهر ، طرح تحقیقی کشت پاییزه چغندر قند مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل(مغان) و مزارع صیفی جات ، ذرت بذری و کارگاه تولید حشرات مفید بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات بخش کشاورزی این شهرستان قرار گرفت.

پارس آباد مغان در 230 کیلومتری شمال اردبیل و کناره های رودخانه مرزی ارس واقع است.

7121/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.