یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۳:۳۷

امام جمعه جهرم گفت: هدف والای آفرینش انسان به‌خاطر دستیابی به شناخت خداوند و خداشناس شدن انسان بود و نباید به‌هیچ واسطه‌ای در…

امام جمعه جهرم گفت: هدف والای آفرینش انسان به‌خاطر دستیابی به شناخت خداوند و خداشناس شدن انسان بود و نباید به‌هیچ واسطه‌ای در رسیدن به این هدف خللی ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین لطف‌الله دژکام یکشنبه 4 آبان در اجتماع عاشورائیان جهرم گفت: باید از خدا بخواهیم تا آنگونه که شایسته است معرفت خود را به ما عنایت کند زیرا کسی که خداشناس واقعی نباشد، پیامبر شناس نمی‌شود و کسی که پیامبر شناس نشود، امام شناس نمی‌شود و کسی که امام شناس نشود از دین خود غافل می‌شود. بر همین اساس برای انسان‌ها در هر زمان یک حجت تعیین شده که باید آن را بشناسیم و به فرمان او عمل کنیم.

امام جمعه جهرم خاطرنشان کرد: مشکل مردم دوران امام حسین (ع) نشناختن حجت زمان خود بود و در آن روزگار 120 هزار نفر در مقابل حجت خدا ایستادند و او را به شهادت رساندند تا به قرب الهی برسند.

حجت الاسلام دژکام تاکید کرد: اصل قضیه محرم به این یک نکته خلاصه می‌شود که حجت را بشناسیم در همسن راستا امروز چنانچه حجت زمان خود را نشناسیم گمراه شده و دیگران را گمراه خواهیم کرد و همه ما شرف شناخت حجت زمان خود را داریم و آن حجت غائب بوده و باید حجت حاضر را نیز بشناسیم و امروز حجت ما که خدا برای ما قرار داده را باید اطاعت کرد، چرا که نتیجه فرمانبری از او عزت و سربلندی جامعه اسلامی است.

وی اضافه کرد: این حجتی است که خدا ما را با او امتحان کرده و باید دهه عاشورا آنچه را که از مکتب امام حسین (ع) می‌آموزیم با ولایت تطبیق کرده و خود را با آن بیاموزیم.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: امروز رهبر انقلاب حسین زمان ماست و شمرها و یزیدی‌ها و سایر جریان‌ها نمی‌توانند از شأن او بکاهند و باعث افتخار است که یک مرجع تقلید همچون حضرات آیات شیرازی و نوری همدانی تکیه کلامشان این است که هر چه رهبری بگوید.

امام جمعه جهرم با اشاره به راهبرد رهبر انقلاب در تعیین شعار سال به لزوم عملی شدن آن تاکید و خاطرنشان کرد: امروز آنچه رهبر انقلاب تشخیص داده‌اند ضرورت جامعه ما بوده و چنانچه راهبرد ایشان در جامعه پیاده نشود با مشکل رو به رو می‌شویم و در این زمینه نمی‌توان غافل ماند و هر کس کوتاهی کند باید در مقابل رهبری و ملت پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام دژکام با بیان اینکه منظور رهبر انقلاب از فرهنگ، فرهنگ اسلامی است، تصریح کرد: نباید در زمینه فرهنگ عقب گرد کرد، امروز وظیفه روحانیت بیش از این است و باید از فرصت محرم و صفر برای بیان تبیین فرهنگ استفاده کرد، البته احساس بنده این است که مردم ما با فطرت پاک خود برای دین کار می‌کنند و این حرکت فرهنگی باید در ماه محرم و صفر اوج بگیرد.

وی همچنین به مسئله امر به معروف و نهی از منکر اشاره و اضافه کرد: خدا می‌داند که در اصفهان چه کسی خلاف شرع انجام داده و اسید به صورت زنان ریخته که الان آن را به گردن آمران به معروف می‌اندازند.

امام جمعه جهرم با بیان اینکه امر به معروف واجب است و باید جلوی بی‌عفتی و بی‌حجابی گرفته شود، گفت: امر به معروف در چهارچوب شرع است و نباید در دهه محرم سکوت کرد و باید برای مقابله با منکرات فریاد سر دهیم.

حجت‌الاسلام دژکام گفت: در باب برنامه‌ریزی فرهنگی در جهرم با موازی کاری در تصمیم‌گیری‌ها مواجه هستیم به همین منظور در شورای فرهنگ عمومی تصمیم گرفته شد تا برنامه‌های مراکز فرهنگی در یک مسیر و آنگونه که در مرام امام و رهبری است تبیین شود و در این راستا قرارگاه ولایت شکل گرفت و مردم نیز باید کمک کنند تا بتوانیم یک جهت فرهنگی داشته باشیم.

امام جمعه جهرم با بیان اینکه در این شهرستان 700 تشکل فرهنگی فعال است، لزوم جهت‌دهی به این تشکل‌ها را یک ضرورت دانست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *