یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۰

مدیرکل نوسازی و بهسازی مدارس قزوین گفت: با بهره برداری 100 کلاس درس تا پایان مهر ماه در شهرک مهرگان استان قزوین کمبود…

مدیرکل نوسازی و بهسازی مدارس قزوین گفت: با بهره برداری 100 کلاس درس تا پایان مهر ماه در شهرک مهرگان استان قزوین کمبود مدرسه نداریم.

علی جوانبخت در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، اظهارکرد: 7 پروژه ساخت مدرسه در قالب 100 کلاس درس تا پایان مهر ماه سال جاری در شهرک مهرگان عملیاتی می‌شود که طی آن 5 هزار دانش‌آموز می‌توانند از این مدارس استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به تعداد دانش‌آموزان موجود در این شهرک پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید کمبود مدرسه نداشته باشیم و در صورت نیاز می‌توان از مدارس به صورت دو شیفت استفاده کرد.

مدیرکل نوسازی و بهسازی مدارس قزوین تصریح کرد: در حال حاضر 18 مدرسه در شهرک مهرگان ساخته و در حال ساخت است که در این میان سازمان نظام مهندسی ساخت 2 مدرسه را آغاز کرده است و همچنین 6 مدرسه در قالب مجتمع به صورت مشترک با سازمان مسکن و شهرسازی ساخته شده است که از این میان 3 مدرسه تحویل و 3 مدرسه نیمه کاره است.

وی خاطرنشان کرد: یک مدرسه ابتدایی تحویل و بهره‌برداری شده است، مدرسه متوسطه اول تا پایان مهرماه تحویل داده می‌شود و مدرسه متوسط دوم نیز در حال حاضر 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جوانبخت تشریح کرد: ساخت یک مدرسه مشارکتی با شهرداری محمدیه نیز آغاز شده است که تا کنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است همچنین 5 پروژه دیگر به صورت مجتمع در حال ساخت است که در این میان دو مدرسه تحویل داده شده و یک مدرسه تا پایان مهرماه تحویل داده می‌شود همچنین اسکلت آهنی 3 مدرسه زده شده است.

وی تاکید کرد: در سال تحصیلی جدید با توجه به جمعیت دانش‌آموزان کمبود مدرسه نداریم و در سال آینده نیز در صورت تامین اعتبار 3 مدرسه 18 کلاسه به این تعداد اضافه می‌شود.

مدیرکل نوسازی و بهسازی مدارس قزوین در ادامه به تشریح مشکلات مدارس شهرک مهرگان پرداخت و یادآور شد: در بعضی از مدارس تازه ساخت هنوز انشعابات آب متصل نشده است و دانش آموزان برای استفاده از سرویس بهداشتی و آبخوری مدارس دچار مشکل شده‌اند که به همین منظور سازمان مسکن و شهرسازی باید سریع تر ظرف مدت 10 روز این مشکلات را رفع کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *