پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۰

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان از مصالحه 58.6 درصدی پرونده‌های ورودی به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌های سطح استان در 5 ماه…

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان از مصالحه 58.6 درصدی پرونده‌های ورودی به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌های سطح استان در 5 ماه نخست امسال خبر داد.

سرهنگ”علیرضا پریور” در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، با اعلام این خبر گفت: واحدهای مددکاری و مشاوره کلانتری‌ها علاوه بر کاهش بار پرونده‌های قضایی نقش انکارناپذیری در کاهش آسیب‌ها و جرایم اجتماعی دارند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به توانایی مشاوران و مددکاران شاغل در یگان‌های انتظامی استان در 5 ماهه سال جاری از کل پرونده ارجاع شده از مراجع قضایی به این مراکز و دوایر، 58.6 درصد به سازش و مصالحه ختم شد.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان، گفت: 74 درصد پرونده‌های ارجاعی به این مرکز با موضوع اختلاف خانوادگی، 8.7 درصد موضوع ازدواج ،6.8 درصد مسایل تربیتی و مابقی آن مسایل حقوقی و… بوده است.

پریور یادآور شد: از اول سال جاری تاکنون 1265 پرونده نیز به مراکز مددکاری کلانتری‌های سطح استان ارجاع داده شده که از این تعداد تنها 27 درصد آن به مراجع قضایی ارسال شده و مابقی منجر به ختم و مصالحه گردیدند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: با کاهش پرونده‌های ارجاعی به مراجع قضایی، بار قضایی پرونده‌ها نیز کاسته شده و آمارها نشان می‌دهد میزان استقبال مردم از خدمات ارائه شده در واحدهای مددکاری و مشاوره کلانتری‌ها بالا بوده و رضایت مردم را در پی داشته است.

وی با بیان این‌که مهم‌ترین هدف واحدهای مشاوره و مددکاری پلیس حفظ بقاء و بهسازی نهاد خانواده است، افزود: در مجموع مراجعه کنندگان به واحدهای مشاوره کلانتری‌ها، در رتبه بندی‌های صورت گرفته 51 درصد دارای مدرک تحصیلی دیپلم، 85 درصد متاهل و 44.2 درصد خانه دار و 31 درصد با مشاغل آزاد بودند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *