یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۶

سرپرست اداره‌کل پزشکی قانونی قزوین گفت: در تیرماه، 315 مرد و 168 زن در سوانح رانندگی این استان، مصدوم شدند که این میزان…

سرپرست اداره‌کل پزشکی قانونی قزوین گفت: در تیرماه، 315 مرد و 168 زن در سوانح رانندگی این استان، مصدوم شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال، با 414 مصدوم، حاکی از افزایش 17 درصدی است.

«مهرداد تائبی»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دنشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی قزوین، اظهار کرد: در تیرماه، شمار مصدومان تصادفات نسبت به زمان مشابه پارسال، با 17 درصد افزایش رو به‌رو بوده است و در این مدت 483 نفر در حوادث رانندگی استان مصدوم شدند.

وی با اشاره به این آمار افزود: طی این مدت پنج نفر در تصادف‌های درون شهری، 22 نفر در سوانح برون‌شهری و 6 نفر در جاده‌های روستایی و به طور کلی 33 نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد پنج زن و 28 مرد بودند.

سرپرست اداره‌کل پزشکی قانونی تصریح کرد: تیرماه پارسال، 28 نفر مرد و 6 نفر زن بر اثر تصادف جان باختند که در مقایسه این آمار شاهد کاهش سه درصدی در سال جاری هستیم.

این مسئول هم‌چنین مهم‌ترین عامل مرگ در تصادف‌ها را بترتیب ضربه به سر، خونریزی، شکستگی‌های متعدد با تعداد 20، هفت و پنج نفر و یک نفر با علت مشترک ضربه به سر و خونریزی برشمرد.

به گزارش ایسنا، شهر قزوین با 14 کشته، بیشترین حادثه‌ی مرگ را دارد و پس از آن شهرهای تاکستان و بوئین‌زهرا هر کدام با هشت کشته، آبیک دو نفر و البرز یک نفر قرار دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.