جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۲

ˈفردین چراجیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماه نخست امسال ، در مجموع 382 میلیون لیتر…

ˈفردین چراجیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماه نخست امسال ، در مجموع 382 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در استان گیلان توزیع شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت؛ بیشترین میزان مصرف فرآورده های سوختی در استان مربوط به بنزین معمولی و سوپر با مصرفی در حدود 240 میلیون لیتر و مابقی مصرف نفت گاز غیرنیروگاهی با 106 میلیون لیتر و نفت سفید با 35 میلیون لیتر و نفتکوره با یک میلیون لیتر بوده است .

چراجی با مقایسه مصرف فرآورده های نفتی در سه ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته تصریح کرد: در فصل بهار سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، مصرف بنزین سوپر 78 درصد افزایش، بنزین معمولی یک درصد کاهش، نفت سفید یک درصد کاهش و نفت گاز دو درصد افزایش داشته است.

به گفته چراجی؛ در حال حاضر روزانه دو میلیون و 600 هزار لیتر بنزین، 400 هزار لیتر نفت سفید و یک میلیون و 150 هزار لیتر نفت گاز در استان گیلان مصرف می شود.

به گزارش ایرنا، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گیلان در 9 ناحیه شامل رشت، آستارا، انزلی، تالش، فومن، صومعه سرا، رودبار، لاهیجان و رودسر و 624 باب نمایندگی فروش خدمات رسانی می کند.

در مجموع 166 باب جایگاه تک منظوره و دو منظوره عرضه فرآورده های نفتی و سی ان جی شامل 55 باب سی ان جی ، 32 باب دو منظوره و 79 باب فرآورده نفتی در گیلان فعال است. ک/3

7296/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.