چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۱۱:۱۷

مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تتراساکلین از جمله داروهایی است…

مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تتراساکلین از جمله داروهایی است که اگر زمان انقضای آن بگذرد اثر مخربی بر کلیه‌ها می‌گذارد.

فاطمه عبدل آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: بعضی از داروها با گذشت زمان انقضاء خود مواد سمی تولید می‌کنند و باید تاریخ داروها قبل از مصرف حتما بررسی شود.

وی با بیان اینکه مصرف بعضی داروهای تاریخ گذشته در درمان بیماری بی‌اثر است، افزود: هر دارو با تاریخ مصرف مشخص باید در شرایط استاندارد نگهداری شود. شرایط استاندارد نگهداری هر دارو روی آن نوشته شده است. بیشتر داروها باید در هوای خشک و خنک نگهداری شوند و از یخ زدگی آنها اجتناب شود.

عبدل آبادی بیان کرد: بدترین جا برای نگهداری داروها حمام است که خیلی از خانواده‌ها از قفسه ای در این مکان برای نگهداری از داروها استفاده می‌کنند که این امر اشتباه است. اگر دارو زیر نور آفتاب بماند و در جریان رطوبت قرار بگیرد، یخ بزند یا بیش از حد داغ شود بهتر است دور ریخته شود حتی اگر تاریخ انقضای آن تمام نشده باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *