یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۱

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بروجرد تاکید کرد: مصرف شیشه موجب…

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بروجرد تاکید کرد: مصرف شیشه موجب افزایش رفتارهای پرخطر جنسی در افراد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الله فراشی در این جلسه افزود: خیلی از افراد متاهل جامعه به علت‌های متعدد مسائل جنسی، مصرف روانگردان‌ها را به خصوص ماده شیشه تجربه می‌کنند و این یعنی ما هنوز در امر آموزش به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: نباید در مبارزه با مواد مخدر صرفا دستگاه‌های مقابله‌ای را ببینیم بلکه برای حل این معضل همه دستگاه‌ها مسئول هستند و آن‌ها نیز باید به جامعه خود پاسخگو باشند.

دبیر شورای هماهنگی استان در ادامه گفت: لرستان در بحث پاکسازی مناطق آلوده رتبه سوم را در کشور دارد با این حال باید نوجوانان وجوانان را در برابر هر آسیبی، واکسینه کرد.

فراشی تصریح کرد: باید همه عمق فاجعه را دریابیم و مطالبات را به سمت مردم ببریم، یعنی این‌که کاری کنیم تا خود مردم از ما کار بخواهند و ما هم به عنوان مسئول پاسخگو باشیم.

در ادامه جلسه مهندس آریایی سرپرست فرمانداری بروجرد اظهار کرد: در جامعه به وضوح می‌بینیم بحث مواد مخدر هدفمند شده و روز به روز تنوع مواد در جامعه افزایش می‌یابد و اهرم‌ها آن‌گونه که باید بازدارنده نیستند.

وی گفت: متاسفانه نگاه‌ها مقابله‌ای شده است و ما فقط در حوزه مقابله برخورد می‌کنیم و در حوزه‌های مهم دیگر مثل فرهنگی و پیشگیری و امثال آن توفیقی حاصل نمی‌شود که با توجه به حساسیت موضوع باید در همه حوزه‌ها فعال‌تر وارد عمل شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *