یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۱

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بروجرد تاکید کرد: مصرف شیشه موجب…

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بروجرد تاکید کرد: مصرف شیشه موجب افزایش رفتارهای پرخطر جنسی در افراد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الله فراشی در این جلسه افزود: خیلی از افراد متاهل جامعه به علت‌های متعدد مسائل جنسی، مصرف روانگردان‌ها را به خصوص ماده شیشه تجربه می‌کنند و این یعنی ما هنوز در امر آموزش به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: نباید در مبارزه با مواد مخدر صرفا دستگاه‌های مقابله‌ای را ببینیم بلکه برای حل این معضل همه دستگاه‌ها مسئول هستند و آن‌ها نیز باید به جامعه خود پاسخگو باشند.

دبیر شورای هماهنگی استان در ادامه گفت: لرستان در بحث پاکسازی مناطق آلوده رتبه سوم را در کشور دارد با این حال باید نوجوانان وجوانان را در برابر هر آسیبی، واکسینه کرد.

فراشی تصریح کرد: باید همه عمق فاجعه را دریابیم و مطالبات را به سمت مردم ببریم، یعنی این‌که کاری کنیم تا خود مردم از ما کار بخواهند و ما هم به عنوان مسئول پاسخگو باشیم.

در ادامه جلسه مهندس آریایی سرپرست فرمانداری بروجرد اظهار کرد: در جامعه به وضوح می‌بینیم بحث مواد مخدر هدفمند شده و روز به روز تنوع مواد در جامعه افزایش می‌یابد و اهرم‌ها آن‌گونه که باید بازدارنده نیستند.

وی گفت: متاسفانه نگاه‌ها مقابله‌ای شده است و ما فقط در حوزه مقابله برخورد می‌کنیم و در حوزه‌های مهم دیگر مثل فرهنگی و پیشگیری و امثال آن توفیقی حاصل نمی‌شود که با توجه به حساسیت موضوع باید در همه حوزه‌ها فعال‌تر وارد عمل شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.