یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۱

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: براثر مصرف موادمخدر شیشه سرنوشت دو نفر با قتل رقم زد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی،…

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: براثر مصرف موادمخدر شیشه سرنوشت دو نفر با قتل رقم زد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، سرهنگ «صابر عباس‌زاده» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اطلاع از وقوع حادثه حریق گاوداری متروکه و کشف اجساد دو نفر در داخل اتاقک گاوداری بلافاصله صحنه به دقت به‌لحاظ علمی بررسی شد.

وی افزود: در نگاه اول، موضوع حریق، عادی به نظر می‌رسید اما با بررسی بیشتر صحنه مشاهده شد اجساد بر اثر حریق از بین رفته‌اند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: با تحقیقات میدانی مشخص شد گاوداری متعلق به فردی به هویت معلوم، مجرد، 25 ساله و معلول جسمی و حرکتی بوده و در آن محل اقامت داشت و محل مذکور پس از فوت پدر وی به پاتوق افراد سابقه‌دار و معتاد تبدیل شده و افرادی شب‌ها در آنجا بیتوته می‌کردند.

عباس‌زاده ادامه داد: در نتیجه بمنظور شناسایی جسد نفر دوم با ارجاع پرونده به این پلیس اقدامات گسترده پیرامون موضوع مبنی بر عمدی یا غیرعمدی بودن حریق انجام شد و یک بار دیگر صحنه حادثه بررسی شد.

وی یادآور شد: از داخل خاکستر بجامانده یک عدد عصای معلولیت زیربغلی که ذوب شده بود کشف و از اولیاء دم متوفی اول در خصوص عصا و تعلق آن به وی تحقیق شد و آنها بیان کردند این عصا متعلق به وی نیست بلکه متعلق به فردی با هویت معلوم، 23 ساله معتاد و مجرد است که به کار تکدی‌گری مشغول بوده و شبها را به دلیل نداشتن جا نزد متوفی می‌ماند.

وی با بیان اینکه اولیاء دم فرد مذکور شناسایی شده و عصای مکشوفه به رویت آنان رسیده و مورد تأئید آنها قرار گرفت، خاطرنشان کرد: کارآگاهان با بررسی‌های بیشتر و پرینت مکالمات متوفی اول و شناسایی افراد معتادی که به گاوداری تردد داشتند متوجه شدند هر دو مقتول به اتهام اعتیاد مدتی پیش دستگیر و به کمپ منتقل شده‌اند.

به‌گفته‌ی سرهنگ عباس‌زاده، کارآگاهان در ادامه‌ی تحقیقات با مراجعه به پلیس مواد مخدر به هویت اصلی متهم پی برده و با اقدامات فنی و پلیسی در نهایت محل تردد وی شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر شد.

وی یادآور شد: متهم در ابتدا منکر هرگونه ارتباط با موضوع قتل شد اما با بازجویی‌های علمی دقیق و ارائه‌ی مستندات و مدارک جمع‌آوری شده لب به اعتراف گشود.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: متهم اعتراف کرد بعلت اعتیاد یکماه پیش از خانه بیرون زده و در تبریز در داخل پارک‌ها می‌خوابیده تا اینکه با متوفی اول آشنا شده و چون او معلول بوده به وی کمک می‌کرده و او نیز در عوض اجازه می‌داد تا شب‌ها پیش او بماند اما چون متوفی دوم او را لو داده و به اتهام اعتیاد دستگیر و به کمپ برده بود از وی کینه داشته است، از این‌رو شب حادثه به نزد وی رفته و پس از استعمال شیشه با آنها مشاجره کرده و سپس با چوب به سر متوفی دوم زده و وی فوت کرد ه و چون متوفی اول معلول بود و سر و صدا می‌کرد او را نیز با چوب زده و نقش زمین کرده است. سپس چوب‌هایی که داخل محوطه بود را جمع‌آوری کرده و روی اجساد گذاشته و برای عدم شناسایی اجساد آنها را آتش زده است.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهم پرونده به دادسرا ارسال و متهم با قرار قانونی صادره روانه زندان شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *