جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۵

ˈ جلال نوروز خانیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای پیشگیری از احساس تشنگی در طول ساعات روز،…

ˈ جلال نوروز خانیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای پیشگیری از احساس تشنگی در طول ساعات روز، لیمو ترش و سایر میوه جات تازه در پایان سحری مصرف شود.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از تشنگی از مصرف غذاهای گوشتی و پر پروتئین به هنگام سحر، پرهیز شود اظهار داشت: در هنگام سحر از میوه جات ،مغز های گیاهی ، پنیر ،سبزی ،گردو ،نان ، گوجه فرنگی ، خیار و میزان مناسب چای و یا آب ولرم استفاده شود.

وی بر اجتناب از نوشیدن چای پررنگ بلافاصله بعد از اتمام سحری تاکید کرد و بیان داشت: مصرف زیاد چای در سحر باعث افزایش دفع ادرار و دفع الکترولیت های بدن و بروز تشنگی در طول روز می شود.

این کارشناس تغذیه با بیان اینکه وعده سحری بهتر است مثل وعده ناهار باشد گفت: مصرف زیاد مواد پروتئینی در وعده سحر سبب تشنگی در ساعات اولیه روز می شود.

نوروز خانی مصرف آب و مایعات را بین 8 تا 10 لیوان توصیه کرد و افزود: تا پایان شب و هنگام خواب تا حدی که میل دارید از میوه، سبزی، آب و سایر نوشیدنی ها استفاده کنید اما در مصرف مواد غذایی افراط نکنید.

وی بیان کرد: بهتر است به عنوان دسر بعد شام از میوه ها به خصوص مرکبات و میوه های حاوی ویتامین c استفاده شود زیرا جذب آهن در بدن را افزایش داده و در تولید برخی هورمون ها نقش ویژه دارد.ک/3

7330/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.