سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلي قمي اويلي عصر دوشنبه در شوراي اجتماعي شهرستان نوشهر از مديران دستگاه هاي اجرايي خواست تا در جلسات…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلي قمي اويلي عصر دوشنبه در شوراي اجتماعي شهرستان نوشهر از مديران دستگاه هاي اجرايي خواست تا در جلسات شوراي اجتماعي حضور موثر و پررنگ و برنامه محور داشته باشند.

فرماندار نوشهر افزود: متاسفانه مصوبات شوراي اجتماعي فقط در متن صورت جلسات باقي مانده است و هنوز بطور اهم قابليت اجرايي در دستگاه هاي اداري به خود نگرفته است.

وي افزود: شوراي اجتماعي از جمله شوراي هاي مهم تصميم ساز و تصميم گير در حوزه مسائل اجتماعي شهرستان محسوب مي شود اما حساسيت اين موضوع توسط مديران اجرايي جدي گرفته نمي شود و مورد بي مهري قرار گرفته است.

وي با بيان آنكه مديران در جلسات  شوراي اجتماعي با برنامه و راهكار حضور يابند خاطرنشان كرد: اين يك ضرورت است تا حوزه عملكردي دستگاه هاي اجرايي در مسائل و آسيب هاي اجتماعي يك بار ديگر مورد واكاوايي قرار گيرد.

فرماندار نوشهر يادآور شد: شايد بسياري از متوليان در خصوص مباحث مختلف اجتماعي نظير ترافيكي، نوع پوشش، مبلمان شهري و غيره نگاه منتقدانه داشته باشند اما در عمل هيچ برنامه اي براي رفع اين معضلات از سوي دستگاه هاي متولي ارائه نمي شود.

قمي اويلي خاطرنشان كرد: مديران دستگاه هاي اجرايي در شوراي اجتماعي هم حرف براي گفتن داشته باشند و هم در اجراي مصوبات شوراي اجتماعي نيز همانند مصوبات شوراي تامين و شوراي فرهنگ عمومي عمل كنند.

وي خطاب به اتاق اصناف و دستگاه هاي فرهنگي شهرستان گفت: عليرغم همه ظرفيت ها و داشته ها در شهرستان نوشهر متاسفانه هنوز اصناف بطور جدي ورود پيدا نكرده تا فروشگاه هاي لباس اسلامي و نمايشگاه مدل لباس اسلامي را در اين شهرستان داير نمايند.

فرماندار نوشهر با بيان انكه اين شهرستان به عنوان يكي از شهرهاي گردشگري و مسافرپذير است گفت: در ايام تابستان بسياري از متدينين و مومنين نسبت به نوع پوشش برخي گردشگران نگراني دارند كه در اين خصوص بايستي متوليان فرهنگي بتوانند اين نگراني ها را كاهش دهند و امنيت خانواده ها در خطر نيافتد.

قمي اويلي با تاكيد بر اهتمام وي‍ژه دستگاه هاي اداري بر ضرورت رعايت حجاب و پوشش اسلامي در محيط هاي اداري خواستار فرهنگ سازي در حوزه عفاف و حجاب در جامعه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.