شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۱:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما پیش از ظهر شنبه در دیدار با روحانیون و مبلغین اعزامی برای ماه محرم در…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما پیش از ظهر شنبه در دیدار با روحانیون و مبلغین اعزامی برای ماه محرم در کرمانشاه، اظهار داشت: در گذشته و در زمان حکومت طاغوت، مانع از تبلیغات روحانیون در روستاها و شهر ها می شدند اما به لطف خدا و با ظهور انقلاب اسلامی اکنون شرایط به گونه ایست که مردم با روحانیت همراه و همدل هستند و حضور روحانیون در مراسمات و مجالس ملموس است.

وی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید داشتند باید با بصیرت و سلیقه با جوانان رفتار کرد و مبلغین باید این مساله را در نظر داشته باشند که امروزه آن چیزی که برای دانشجو و قشر جوان جامعه لازم است سلیقه است و ما باید سعی کنیم که مطالب طوری گفته شود که خلاصه ای از آنها در ذهن مستمع باقی بماند.

آیت الله علما در ادامه خاطر نشان کرد: ما در استانی زندگی می کنیم که مذاهب مختلفی از جمله شیعه، سنی و اهل حق در آن وجود دارد، لذا باید مطالبی که ارائه می شود به دور از اختلافات و انحرافات بوده و روح اخوت و برادری را در میان مردم رواج دهد.

وی همچنین با اشاره به وجود زمین های وقفی در روستاها، افزود: 120 مبلغی که به مناطق مختلف استان اعزام می شوند ضمن ایراد سخن راجع به سرور و سالار شهیدان، باید اهمیت سنت پسندیده وقف را آنگونه که تعرض آمیز نباشد متذکر شوند زیرا در مرحله اول یک وظیفه است و در مرحله بعد اگر موقوفات بیشتر شود شاهد اعزام مبلغین بیشتری خواهیم بود.

امام جمعه کرمانشاه افزود: این مسئله مطمئناً باعث رقم خوردن اتفاقات نیکی خواهد بود و همچنین می تواند باعث رواج فرهنگ اسلامی در بین اقوام مختلف شود.

آیت الله علما با بیان اینکه مقام عظمای ولایت بر ترویج، سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکید دارند، گفت: با بیان آیات و روایات کوتاه و احادیثی از ائمه معصومین می توان در رواج سبک زندگی که مورد پسند رسول خدا (ص) بوده، تلاش کرد.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای مبلغین اعزامی، از آنها خواست نسبت به تبیین برگزاری صحیح و با شکوه مجالس عزاداری فعال و کوشا باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *