چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۵

پرويز مظلومي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تساوي ايران و نيجريه گفت: کسب نخستين امتياز آسيايي را در رقابت‌هاي جام جهاني تبريک مي‌گويم….

پرويز مظلومي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تساوي ايران و نيجريه گفت: کسب نخستين امتياز آسيايي را در رقابت‌هاي جام جهاني تبريک مي‌گويم. ما به آنچه که مي‌خواستيم، رسيديم. اين نخستين ديدار ما با يک تيم گردن کلفت بعد از مدتها بازي با تيم‌هاي ضعيف بود. ما در دقايق نخستين بازي کمي سردرگم بوديم اما بعد از اينکه يک ضربه ايستگاهي زديم بازيکنان به خودشان آمدند و ترس از وجود آنها خارج شد. دوندگي بي امان بازيکنان اجازه نداد نيجريه‌اي ها کار خاصي کنند و به اين ترتيب حريف مجبور شد به توپ‌هاي بلند و بي هدف رو بياورد.

او افزود: تنها مشکلي که در تيم ملي ديدم اين بود که ما در حفظ توپ مشکل داشتيم و هرچقدر در دفاع تيمي عملکردمان مناسب بود، در فاز حمله کم تعداد بوديم و در ضد حملات سرعت نداشتيم. قطعا اين مشکل بايد در دو بازي بعدي حل شود چراکه اين دو بازي سخت‌تر از نيجريه هستند. ما در پوشش دفاعي و دوندگي در ميانه زمين خودي بسيار خوب هستيم و مشکلي که اشاره کرديم را اگر حل کنيم بسيار خوب مي‌شود. به هرحال برابر تيم‌هاي قوي نبايد آنقدر مالکيت توپ و ميدان را از دست داد.

سرمربي سابق استقلال اضافه کرد: با اين همه تساوي در نخستين گام جام جهاني که حتي ورود به آن نيز افتخار است، کار کوچکي نبود. من مطمئنم که ترس بازيکنانمان ريخته شده و مي‌توانند در دو بازي بعدي بهتر هم عمل کنند.

او در پاسخ به سوالي درباره ديدار با آرژانتين بيان کرد: من مطمئنم که کي‌روش با سيستمي مشابه در برابر آرژانتين هم به ميدان مي‌رود. ايشان مقوله دفاع را اولويتش مي‌داند. از سويي ديگر نبايد فکر کنيم که آرژانتين يعني تنها مسي، نبايد از ديگر بازيکنانشان غافل شد. همچنين نبايد خيلي برابر آنها عقب بکشيم. بايد تلاش کنيم پرس را در همه جاي زمين ايجاد کنيم. دادن توپ به حريف اشتباه بزرگي است که نبايد انجام دهيم فراموش نکنيم که آنها بر خلاف نيجريه بازيکنان خلاق زيادي دارند که مي‌توانند دردسر ساز شوند.

مظلومي در پايان و در پاسخ به اين سوال که آيا مي‌توان اميدي به امتياز گرفته از آرژانتين داشت، گفت: اميد که هميشه هست. نبايد نا اميد بود. پيش از بازي با نيجريه خيلي‌ها مي‌گفتند چند گل از اين تيم مي‌خوريم اما ديديد که حتي يک موقعيت جدي هم روي دروازه ما نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.