سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۶:۰۷

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: تغییر نگرش عمومی در حوزه آموزش بخش بهداشت و درمان ضروری است. به گزارش خبرنگار…

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: تغییر نگرش عمومی در حوزه آموزش بخش بهداشت و درمان ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه البرز، مهدی طیبی، در یک نشست مطبوعاتی که ظهر امروز(یک مهر)، در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: علی‌رغم این که سه سال از راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی استان سپری می‌شود متاسفانه هنوز زیرساخت‌های آموزشی لازم برای این دانشگاه ایجاد نشده است.

وی نگرش عمومی ضعیف و عدم فرهنگ‌سازی در خصوص اهمیت زیرساخت‌های آموزشی در حوزه بهداشت و درمان را از عمده دلایل بی‌توجهی به ارتقاء امکانات و فضاهای آموزشی این بخش دانست.

طیبی خاطرنشان کرد: متاسفانه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی البرز در حال حاضر در فضاهایی که از استانداردهای لازم برخوردار نیستند آموزش می‌بینند که این بدون شک باعث کاهش راندمان کاری آنان خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1100 دانشجو در 18 رشته در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که تعداد آنها با اضافه شدن ورودی‌های جدید افزایش می‌یابد.

این مسئول یادآور شد: علاوه بر دانشجویان مقطع کارشناسی 60 دانشجو نیز در مقطع کارشناسی‌ ارشد در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تلاش جهت ارتقاء رده دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رده دانشگاه علوم پزشکی استان البرز سه است ولی در تلاش هستیم با افزایش کمی و کیفی امکانات این درجه را به دو ارتقا دهیم.

طیبی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان طی سال‌های گذشته از نظر سرانه‌های آموزشی در وضعیت نامناسبی قرار داشت که این شرایط در طول سه سال گذشته با پیگیری مسئولان تا حدودی بهبود یافته ولی هنوز هم با شرایط مطلوب فاصله داریم.

وی در پایان گفت: تحصیل در فضاهای آموزشی استاندارد با بهره‌گیری از توان و تخصص اساتید مجرب از حق طبیعی دانشجویان این دانشگاه است که مسئولان با تمام تلاش در مسیر تحقق این هدف گام برمی‌دارند.

به گزارش ایسنا، دانشگاه علوم‌پزشکی استان در حال حاضر از تخصص و تجربه 200 عضو هیات علمی بهره‌مند است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.