دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۲

معاون اتحادیه نانوایان ارومیه گفت: مشکل اساسی در رابطه با تهیه نان در ارومیه داریم اما در این راستا هیچگونه اقدامی انجام نشده…

معاون اتحادیه نانوایان ارومیه گفت: مشکل اساسی در رابطه با تهیه نان در ارومیه داریم اما در این راستا هیچگونه اقدامی انجام نشده است.

الله‌وردی حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌غربی با اعلام مطلب فوق افزود: در سال 91 دولت سهمیه 280 کیلویی آرد بصورت روزانه برای نانوایان مصوب کرد و در همین راستا با توجه به نیازهای مردم، اتحادیه‌ها 100 کیلوی دیگر به صورت روزانه از کارخانجات خریداری کرده و در اختیار نانوایان قرار می‌دادند.

وی در ادامه افزود: در چند سال گذشته تقریبا مشکلات مربوط به تهیه نان در سطح شهر حل شده به نظر می‌رسید ولی با توجه به شرایط به وجود آمده و کمبود اعتبارات در سال‌های گذشته، دولت موظف به تغییر سهمیه‌ها برای نانوایان بود ولی متاسفانه این اقدام عملی نشد و از طرف دیگر نیز کارخانجات قیمت‌های خود را افزایش داده و مشکلات زیادی را به وجود آورده‌اند.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه گندم و نان جزء مهم‌ترین مباحث در پایه و اساس کشور است، اظهار کرد: نهادهای ذیربط همکاری و همبستگی لازم را برای حل مشکلات در حال حاضر نانوایان ندارند.

وی اضافه کرد: علت اصلی این مشکلات عدم هماهنگی نهادهای ذیربط با ارگان‌های مربوط و استفاده نکردن از افراد مجرب و متخصص در راستای حل مشکلات است به همین جهت کارآیی بسیاری از افراد در این زمینه عملا صفر می‌شود.

حسن‌زاده تصریح کرد: طی سه سال گذشته دولت برای نانوایان عملا کاری انجام نداده و تنها یک مسئول نیز برای رسیدگی به وضعیت کارگران و نانوایان در سطح استانی وجود ندارد، متاسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی انجام نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه گرانی آرد آزاد و کم شدن سهمیه‌های دولتی، متاسفانه با مشکل تهیه نان مواجه هستیم و بسیاری از نانوایی‌ها علاوه بر سود نکردن در دادن دستمزد کارگران خود نیز با مشکل رو‌به‌رو هستند.

حسن‌زاده دلیل بی‌کیفیتی نان را با نبود امید کافی و سود کم در نانوایی‌ها توجیه کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی حاکم بر تهیه آرد و گندم در کشور نانوایان رغبت کافی برای تهیه درست و به موقع نان ندارند و همین موضوع تا حل مشکلات مربوط ادامه خواهد داشت.

معاون اتحادیه نانوایان ارومیه خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکلات زیادی در این اتحادیه و مباحث مربوط به نانویان در سطح استان وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود با ادامه این روند با مشکلاتی علاوه بر این موضوعات مواجه شده و نتوانیم نیاز مردم را آن چنان که شایسته است، برطرف کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.