شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۵

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: هنوز از قابلیت‌های فرودگاه‌های موجود در سطح استان به نحو مطلوبی استفاده نشده است. به گزارش خبرنگار ‌خبرگزاری…

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: هنوز از قابلیت‌های فرودگاه‌های موجود در سطح استان به نحو مطلوبی استفاده نشده است.

به گزارش خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)‌، ‌منطقه خوزستان، احمد سیاحی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان که امروز، پنجم مهرماه در محل این اداره‌کل برگزار شد، اظهار کرد: اگرچه در زمینه مسایل فرودگاهی اقدامات خوبی انجام شده و جا دارد قدردانی کنیم، اما مردم به دلیل مسایل متعدد در فرودگاه‌های استان، گله‌مند هستند.

وی افزو‌د: در استان خوزستان ظرفیت‌های بالایی وجود دارد. این استان قطب اقتصادی کشور است و مزیت‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، ‌نفتی و ترانزیتی دارد و خوزستان از ملی‌ترین استان‌های کشور به حساب می‌آید.

سیاحی اظهار کرد: ‌تعداد پروازهای موجود، کفاف تعداد مسافران را نمی‌دهد و این مساله در شأن مسافران نیست. خواسته ما این است که تعداد پروازها بیشتر شود و شرکت‌های هواپیمایی در این زمینه باید دخالت جدی و اساسی داشته باشند.

سیاحی ادامه داد: ارتقای خدمات و رضایتمندی مردم در بخش فرودگاهی، خواسته ماست، اگرچه معتقدیم در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده، اما با توجه به ظرفیت‌های استان، باید به این مساله بیشتر توجه شود. انتظار داریم که استفاده از توان بخشی خصوصی در بخش فرودگاه‌ها مورد توجه مدیریت فعلی قرار گیرد.

سیاحی با اشاره به مشکلات فرودگاه فعلی اهواز، خاطرنشان کرد: ‌باید جلسات مشترکی با حضور مقامات نفت و وزارت راه و شهرسازی گرفته شود تا بتوانیم فرآیند احداث فرودگاه جدید را تسهیل کنیم و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی افزود: بحث فرودگاه جدید اهواز بحث جدی و اساسی ماست و باید پیگیری شود. همچنین تلاش ما این است که تا اواخر امسال، فرودگاه مسجدسلیمان را وارد مدار فعالیت کنیم و تلاش ما به سرانجام رساندن آن است.

به گزارش ایسنا،‌ در ادامه این جلسه ناصر صفاری، مدیرکل سابق فرودگاه‌های خوزستان با اشاره به عملکرد این اداره‌کل اظهار کرد: احداث ترمینال حج (خارجی) در متراژ 6500 مترمربع از اقدامات ما بوده است که این پروژه حدود 70 درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: توسعه پارکینگ هواپیمایی، توسعه ترمینال داخلی، ‌بهسازی محوطه جلوی ترمینال، بهسازی ترمینال داخلی و خارجی، سیستم‌های بهسازی پاویون دولتی، نصب سیستم‌های هواشناسی پیشرفته، افزایش پروازها، بهسازی نمازخانه و مسجد، اجرای سیستم اتوماسیون گذرنامه، ‌بهسازی ساختمان برج و احداث سیستم تقرب، از دیگر اقدامات بوده است.

ناصری تصریح کرد: مدیر جدید از همکاران ماست. وی فردی متخصص و با دانش است و آرزوی موفقیت و سربلندی برای وی داریم. در ضمن از کلیه همکاران خودم که در زمان مسئولیت با بنده همکاری داشته‌اند، قدردانی می کنم.

به گزارش ایسنا، همچنین محمدسعید شرفی، مدیر جدید فرودگاه‌های خوزستان در این نشست، گفت: دغدغه فعلی فرودگاه‌ها، بحث ایمنی است که باید به این مساله توجه کنیم.

وی افزود: ارتقای کیفیت خدمات و رضایتمندی مشتریان، از دیگر برنامه‌های ما‌ست و رویکرد ما مشتری‌مداری و مشتری‌محوری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *