جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۵

به گزارش ایرنا، هدایت حاتمی روز پنجشنبه در دیدار از مرکز پژوهش صنعت نفت غرب کشور افزود: این امر تلاش محققان و پژوهشگران…

به گزارش ایرنا، هدایت حاتمی روز پنجشنبه در دیدار از مرکز پژوهش صنعت نفت غرب کشور افزود: این امر تلاش محققان و پژوهشگران را می طلبد و وظیفه آنها را سنگین می کند.

وی اظهار کرد: امروز نقش فن آوری های نوین در رفع آلودگی آب؛ هوا و مواد غذایی و نیز استفاده بهینه از ذخایر طبیعی بر هیچ کس پوشیده نیست و این پژوهشگاه که دومین پژوهشگاه فعال در عرصه تحقیقات نفت؛ گاز و آب است می تواند در بهره وری بیشتر و استفاده مطلوب تر از ذخایر ملی موثر واقع شود.

وی با تاکید بر اصلاح مدل های پژوهشی در این مرکز گفت: امروزه در دنیا کاربردی کردن پژوهش ها؛ تجاری کردن ایده ها، اطلاع رسانی و فروش ایده ها مثلث موفقیت است و این پژوهشگاه با این امکانات و آزمایشگاه مدرن باید ایده های خود را هم در داخل و هم در خارج از کشور کاربردی و عرضه کند.

معاون استاندار، کیفیت بالا، خدمات مطلوب و قیمت مناسب را سه ضلع اساسی در تجارت امروز ذکر کرد و افزود: ادارات و مراکز مرتبط با موضوع انرژی و سایر مواد که نیاز به پژوهش در این زمینه ها دارند باید نسبت به تقویت این مرکز پژوهشی همکاری کنند و دولت نیز در این خصوص همکاری لازم را به عمل می آورد.

هاشمی مدیر این مرکز نیز یکی از مهمترین مشکلات مرکز پژوهش را عدم همکاری برخی ادارات و سازمان های استان عنوان کرد.

567

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.