سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۵

ˈمجید پورعیسیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: برای تمام اعتبار مصوب سفر رهبری به…

ˈمجید پورعیسیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: برای تمام اعتبار مصوب سفر رهبری به این استان در مهرماه 91، پروژه تعریف شده و اعتبارات نیز متناسب با مصوبه برای این پروژه ها هزینه می شود.

رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی روز گذشته در گفت و گوی با یکی از نشریات محلی استان از احتمال برگشت یک هزار و 500 میلیارد ریال از اعتبارات سفر رهبری به خزانه به دلیل عدم جذب آن خبر داده بود.

معاون استاندار خراسان شمالی اضافه کرد: در مجموع از محل سفر رهبری به استان در قالب بودجه سال 92، حدود دو هزار 200 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.

وی افزود: کارگروه فنی و جذب اعتبار سفر رهبری در معاونت عمرانی و برنامه ریزی استانداری با نظارت استاندار تشکیل شده و این کارگروه علاوه بر نظارت بر هزینه کرد اعتبار، مشکلات پیش روی جذب را بررسی و رفع می کند.

معاون استاندار خراسان شمالی گفت: برای جذب اعتبار برای پروژه های بزرگ عمرانی مصوب سفر رهبری مشکلی در استان وجود ندارد و مسایل مربوط به نداشتن زمین برای اجرای پروژه های سفر در مناطق روستایی نیز با درایت مسوولان مرتبط حل شد.

پورعیسی افزود: طبق قانون این اختیار به مدیران استانی داده شده که در صورت بروز مشکلی در مسیر اجرای پروژه های عمرانی، در راستای جذب صحیح اعتبار بخش ها را جابه جا کنند.

وی تاکید کرد: با پیگیری مسوولان استانی بخصوص استاندار خراسان شمالی و همت مدیران دستگاه های اجرایی یک ریال از اعتبار رهبری به خزانه برگشت نخواهد خورد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی مهرماه 91 مهمان مردم استان خراسان شمالی بودند که از محل این سفر 220 طرح با اعتبار 40 هزار میلیارد ریال مصوب شد که 17 هزار و 500 میلیارد ریال از این اعتبار مربوط به طرح های عمرانی بود.

طبق گزارش استانداری خراسان شمالی تاکنون افزون بر 60 درصد از مصوبات سفر رهبری به این استان اجرایی شده است. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.