پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۳

هادی بهادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مهاباد با بیان اینکه برای تکمیل و بهره برداری از این…

هادی بهادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مهاباد با بیان اینکه برای تکمیل و بهره برداری از این تعداد طرح نیمه تمام به اعتبارات کلانی نیاز است افزود: در کنار این پروژه های استانی، پروژه ها و طرح های ملی نیز در استان وجود دارند که اعتبار زیادی نیز برای اتمام آنها مورد نیاز است.

وی گفت: در سال جاری تنها سه هزار و 840 میلیارد ریال اعتبارات عمرانی به این استان اختصاص یافته است که به هیچ عنوان برای تکمیل این تعداد طرح کافی نیست.

بهادری اضافه کرد: از این میزان اعتبار دو هزار و 180 میلیارد ریال را بودجه عمرانی استان و یک هزار و 660 میلیارد ریال را نیز اعتبارات مناطق محروم تشکیل می دهند.

وی یادآور شد: در سال جاری پیش بینی شده است با استفاده از این میزان اعتبارات 500 طرح عمرانی با بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرند.

بهادری با اشاره به وجود روش های مختلف به غیر از اعتبارات دولتی برای اجرای طرح های عمرانی استان گفت: روش هایی چون فاینانس، فروش اموال اضافه، BOT، تهاتر و استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی از جمله این راهکارهاست که باید برای اجرای پروژه های عمرانی از آنها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه طرح های عمرانی نیمه تمام از جمله مشکلات مدیران دستگاههای اجرایی در بخش های مختلف است که بار مالی زیادی را بر روی دستگاه های اجرایی تحمیل می کند افزود: در همین راستا، دولت اتمام این پروژه ها را در دستور کار جدی خود قرار داده است که تکمیل طرح هایی با بیش از 80 درصد در اولویت قرار دارند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی به منظور بازدید از طرح های عمرانی و بررسی مشکلات این بخش به شهرستان مهاباد سفر کرده است.

تشکیل جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد و سازمان نظام مهندسی این شهر از دیگر برنامه های وی در این سفر یک روزه می باشد.

شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.