چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۰

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید ˈابراهیم رییسیˈ شامگاه سه شنبه در آیین معارفه دادستان ویژه روحانیت غرب کشور در همدان، افزود: دشمنان…

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید ˈابراهیم رییسیˈ شامگاه سه شنبه در آیین معارفه دادستان ویژه روحانیت غرب کشور در همدان، افزود: دشمنان با پی بردن به نقش و تاثیر گذاری جامعه روحانیت توطئه های زیادی علیه این قشر انجام داده اند.

وی اضافه کرد: با توجه به جایگاه رفیع روحانیت در جامعه اسلامی وظیفه علما بویژه فعالان در دادگاه ویژه روحانیت صیانت از این جایگاه است.

دادستان ویژه روحانیت کشور تاکید کرد: دادسرای ویژه روحانیت به منظور جلوگیری از بروز هر گونه خدشه به این سد آهنین راه اندازی شده است.

حجت الاسلام رییسی با ذکر اینکه جایگاه روحانیت در اسلام بسیار ممتاز است، بیان کرد: تاثیر گذاری عمیق روحانیت بر قلب مردم موجب محبوبیت این قشر عالم و ولایتمدار شده است.

وی تاکید کرد: شخصیت های بزرگ و فرهیخته در زمان و عصر خود گمنامند ولی در آینده با گذر زمان نقش مرجعیت و عالمانی چون آیت الله سیستانی که با فتوا و پیام خود نقش موثری در همگرایی و لبیک شیعه و سنی داشتند، مشخص می شود.

معاون اول قوه قضاییه گفت: دشمنان با باز کردن جبهه جدید به منظور سرپوش گذاشتن به جنایات خود در فلسطین و سوریه و هدایت اذهان به مسایل دیگر ترفندهای نویی را پیاده کردند.

حجت الاسلام رییسی نقشه مثلث شوم آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را یک راهبرد برای تقابل با بزرگترین سد در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی یعنی نظام اسلامی دانست.

وی در بخش دیگری رویشهای جدید در حوزه های علمیه را بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: طلاب جوان و تازه وارد حوزه علمیه در حال حاضر مقالات و پژوهش های کاربردی به تحریر درآورده اند که در نوع خود کم نظیر است.

وی تصریح کرد: شمار افرادی که برای مطامع دنیوی قدم در مسیر روحانیت می گذارند بسیار اندک است و هم اینک روحانیت در جایگاه بسیار والا و ممتازی قرار دارد.

در این آیین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان، امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، روسای دادگستری همدان و کردستان و جمعی از دادستان های غرب کشور در همدان برگزار شد حجت الاسلام ˈاکبر بیگدلی ˈ به عنوان دادستان ویژه روحانیت غرب کشور معرفی و از زحمات هشت ساله حجت الاسلام ˈاکبر ابراهیمیˈ تقدیر به عمل آمد.

دادسرای ویژه روحانیت غرب کشور، استان های همدان، کرمانشاه، کردستان و ایلام را پوشش می دهد.

7525/2624/ 3404

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.