سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۱

ˈرعنا سورمهˈ روز سه شنبه با اشاره به فعالیت چهار مرکز کاهش طلاق تحت پوشش بهزیستی به خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته 927…

ˈرعنا سورمهˈ روز سه شنبه با اشاره به فعالیت چهار مرکز کاهش طلاق تحت پوشش بهزیستی به خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته 927 زوج و در سه ماهه اول امسال 239 زوج از مشاوره به منظور کاهش طلاق بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: 136 مورد علت طلاق 927 زوج مراجعه کننده سال گذشته اعتیاد بوده است و 44 درصد زنان متقاضی طلاق نیز بین 20 تا 29 سال سن داشتند.

وی با بیان اینکه تا سال 91 روند طلاق در استان سمنان افزایشی بوده است ادامه داد: سالهای 91 و 92 روند طلاق کاهش یافته است.

سورمه با اشاره به فعالیت مرکز نگهداری از کودک خیابانی و کار در مرکز استان سمنان، تعداد کودکان نگهداری شده در این مرکز در سال گذشته را 51 نفر عنوان کرد.

وی گفت: از 100 مورد ارجاع زنان و دختران فراری در سال گذشته به مرکز مداخله در بحران اداره کل بهزیستی استان سمنان، 60 نفر نگهداری شدند و 40 نفر نیز سرپایی خدمت گرفتند و امسال نیز 24 نفر در این مرکز پذیرش شدند.

سورمه با اشاره به اینکه بهزیستی تنها مرجع صدور مجوز برای مهد کودک برای کودکان تا پنج سال است، تعداد مهدهای کودک در استان سمنان 124 مهد کودک شهری، روستایی و آدینه مهد عنوان کرد و افزود: 64 مهد کودک شهری، 52 روستایی با ارایه یک وعده غذای گرم و دو مهد دولتی در این استان فعال هستند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان با اشاره به هدفگذاری بهزیستی برای خروج سالانه 10 درصد از زنان سرپرست خانوار با استفاده از برنامه های توانمندسازی به ویژه ایجاد گروه های همیار، افزود: بهزیستی این استان توانسته سالانه 16 درصد از زنان سرپست خانوار را توانمند ساخته و از چزخه حمایتی خارج کند.ک/3

611/599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.