سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۷

ˈعلیرضا وارثیˈ روز سه شنبه به مناسبت هفته بهزیستی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا برنامه های هفته بهزیستی در حوزه توانبخشی…

ˈعلیرضا وارثیˈ روز سه شنبه به مناسبت هفته بهزیستی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا برنامه های هفته بهزیستی در حوزه توانبخشی را تشریح کرد و افزود: 60 معلول از قزوین و 20 معلول شهرستان البرز توسط 20 مراقب، در قالب این طرح زیر پوشش و مراقبت قرار گرفته اند.

وی اظهارکرد: در طرح مزبور تیم تخصصی و کارشناسی مرکز بهزیستی با حضور در منزل خانواده های جمعیت هدف، ضمن ارایه مشاوره و راهنمایی های لازم به خانواده ها، در راستای تسهیل خدمت رسانی به فرد معلول در حوزه پزشکی و اجتماعی اقدام می کنند.

وارثی اضافه کرد: با اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در وقت، مراقبت و درمان معلول در کنار خانواده انجام و هزینه های ایاب و ذهاب نیز کاهش می یابد.

این مسوول با بیان اینکه 18 هزار و 500 معلول زیر چتر حمایتی اداره کل بهزیستی استان قزوین هستند و خدمات مختلفی را با توجه به نوع معلولیت به آنان ارایه می شود.

وارثی با اشاره به اینکه سه هزار و 682 نفر معلول قزوینی از سازمان بهزیستی کشور مستمری ماهیانه دریافت می کنند، افزود: این سازمان بین 40 تا 70 هزار تومان مستمری ماهیانه بسته به تعداد اعضای خانوار به آنان پرداخت می کند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان قزوین همچنین از برنامه دیدار با سالمندان در هفته بهزیستی خبر داد و افزود: یکی از آثار و برکات ماه مبارک رمضان توجه به محرومان، مددجویان و سالمندان جامعه است و طی این ماه چندین برنامه در این خصوص انجام شده است.

وارثی در خاتمه ضمن دعوت از مردم روزه دار، مسوولان و کارکنان مراکز مختلف استان قزوین برای بازدید و دلجویی از سالمندان و معلولان که تحت خدمات نگهداری و توان بخشی مرکز بهزیستی می باشند، گفت: دلجویی و دستگیری از این قشر جامعه، علاوه بر فرهنگ سازی در راستای توجه به همنوعان، دارای اجری معنوی خواهد بود.

استان قزوین دارای 18 هزار و 500 معلول زیر پوشش بهزیستی دارد.

7389/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.