سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۳

به گزارش ایرنا دکتر عبدالمحمد خواجه ییان روز سه شنبه درنشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با استاندار این استان افزود: سطح…

به گزارش ایرنا دکتر عبدالمحمد خواجه ییان روز سه شنبه درنشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با استاندار این استان افزود: سطح نخست خدمات درمانی تعریف شده است و اگرنیاز به دریافت خدمات تخصصی باشد این مهم از طریق سیستم نظام ارجاع و پزشک خانواده به بیماران ارایه می شود.

وی یادآورشد: رسالت حوره بهداشت نخست جلوگیری از بیماری و ارایه خدمات درمانی در سطح اول است و انجام خدمات تخصصی به عهده سطوح درمانی بالاتر و تخصصی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: هم اینک پوشش شبکه بهداشتی در این استان 100درصد است اما به دلیل نا آشنایی مردم و مطالباتی که وجود دارد نتیجه کار بخوبی خروجی پیدا نمی کند.

وی ادامه داد: طرح مطالبه ارایه خدمات تخصصی افزون بر دامن زدن به ایجاد نارضایتی زمینه جذب پزشک و نیرو را نیز در این مراکز با مشکل روبه رو می کند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در حوزه بهداشت هدف اصلی جلوگیری از اختلال در سلامت مردم است اما درمان در سطح اول نیز به حوزه بهداشت مربوط است.

خواجه ییان بیان کرد: با وجود این که دستگاه های مختلفی درحوزه سلامت موثر هستند اما همه مطالبات از حوزه بهداشت انجام می شود.

وی گفت: ارتقای سطح سلامت نیازمند مشارکت بین بخشی جمعی بویژه درحوزه پیشگیری است که تحقق این مهم مانع از تحمیل هزینه های هنگفت در بخش درمان خواهد بود.

خواجه ییان اظهارکرد: هم اینک مراکز بهداشتی شهری و روستایی استان بوشهر درزمینه ساختمان و تجهیزات از فرسودگی مزمن رنج می برند.

وی افزود: با توجه به استانی شدن بودجه بخش سلامت برای تجهیز و توسعه مراکز بهداشتی با کمبود شدید اعتبار روبه رو هستیم .

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهریادآورشد: برای برون رفت از وضعیت موجود و ارایه خدمات مطلوب در شان و منزلت مردم باید اعتبار لازم برای نوسازی و تجهیز مراکز بهداشتی اختصاص یابد. ک/2

628/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.