پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش ایرنا ˈشهین دخت مولاوردیˈ چهارشنبه شب در جریان سفر هیأت دولت به لرستان با شرکت در کارگروه تخصصی زنان و خانواده…

به گزارش ایرنا ˈشهین دخت مولاوردیˈ چهارشنبه شب در جریان سفر هیأت دولت به لرستان با شرکت در کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان افزود: یکی از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید، اصلاح و تغییر اساسی و هدفمند در نحوه کارکرد و فعالیت دفاتر امور زنان و خانواده است.

وی با انتقاد از ارایه آمار و عملکرد نمادین در بخش مرتبط با بانوان، اظهار کرد: همزمان با گرامیداشت هفته زن، بیش از 140 هزار فعالیت و برنامه متنوع در سطح کشور اجرا شد که حجم بالایی از این برنامه ها فاقد اثربخشی مشخص و قابل بررسی است.

مولاوردی با اشاره به اینکه فعالیت در امور بانوان باید کیفی و اثر بخش باشد، تصریح کرد: دراین زمینه توجه به نقش، قابلیت و جایگاه بانوان در جامعه و زمینه سازی برای مشارکت مردم در روند تصمیم سازی و تصمیم گیری های فرهنگی، بسیار مهم و قابل توجه است.

به گفته وی، باید از تبلیغ به تعمیق و از باید به باور برسیم و با تغییر نگرش دینی جامعه از ظاهر به معنا، نسبت به تدوین و اجرای برنامه های هدفمند و اثر گذار در حوزه زنان اقدام کرد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با تأکید بر اینکه رویکرد فعالیت های فرهنگی باید از فعالیت محوری به اثربخشی تغییر یابد، افزود: ترویج فرهنگ غنی عفاف و حجاب و نهادینه کردن آن در جامعه، نیازمند فعالیت های باورمدار و اثرگذار است.

مولاوردی همچنین با اشاره به ضرورت توجه به موضوع عدالت جنسیتی در جامعه اظهار داشت: توازن میان کار و زندگی و نقش و حقوق زن و مرد بسیار مهم و قابل توجه است.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت یازدهم به نقش زنان در جامعه و لزوم استفاده از توانمندی های مدیریتی این قشر، گفت: بازنگری در برخی قوانین با هدف فراهم کردن بستر مناسب برای حضور و مشارکت فعل بانوان در بخش ها و حوزه های مختلف یکی از سیاست ها و رویکردهای محوری دولت تدبیر و امید است.

وی همچنین با تأکید بر تضمین امنیت شغلی زنان و ضرورت ایجاد راهکارهایی در این خصوص، اظهار کرد: اشتغال مساوی با استخدام نیست و هم اینک نیز بسته اجرایی اشتغال پایدار در دست تدوین است که ظرف سه ماه آینده تدوین خواهد شد.

7269**1625**1504

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.