شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۹

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان این مطلب که این صحبتها که می گویند واردات بنزین…

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان این مطلب که این صحبتها که می گویند واردات بنزین فامیلی است را تایید نمی کنم ، گفت: واردات بنزین از ابتدا تا کنون توسط امور بین الملل شرکت ملی نفت انجام می شده و بخش خصوصی ورود نمی کند.

عباس کاظمی درگفت و گو با خانه ملت،‌ با تاکید بر اینکه واردات بنزین از نظر اقتصادی به صرفه تر است،‌ گفت:‌ درجلسه ای با اعضای کمیسیون انرژی مجلس گزارش مستدلی ارایه کردیم مبنی بر اینکه واردات بنزین به لحاظ اقتصادی و زیست محیطی از بنزین پتروشیمی ها به صرفه تر است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود:‌ قیمت هر تن بنزین وارداتی به قیمت فوب خلیج فارس 100 تا 130 دلار در هر تن نسبت به بنزین پتروشیمی ها ارزان تر است.

وی با بیان اینکه از سال 89 ظرفیت تولید بنزین پتروشیمی ها رو به افزایش است، گفت:‌ میزان تولید روزانه بنزین در پالایشگاهها در سال 89 به میزان 46 میلیون لیتر ، سال 90به 47 میلیون لیتر، سال 91 به 49 میلیون لیتر و در سال 92 به 59 میلیون تن رسید و این ظرفیت در حال افزایش است که امیدوارم به 63 میلیون لیتر در داخل پالایشگاهها برسیم.

پیش بینی افتتاح فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نیمه دوم 94

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتیبا بیان اینکه درحال حاضر مصرف گاز سی ان جی معادل 22 میلیون لیتر بنزین است،‌ درباره زمان افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ‌گفت: ساخت این پالایشگاه از سوی بخش خصوصی انجام می شود و اگر نیاز به کمک دولت باشد  دریغ نمی کنیم و امیدواریم فاز یک آن نیمه دوم سال آینده وارد مدار شود.

کاظمی درباره انتشار برخی شایعات مبنی بر اینکه مجوز اخذ بنزین به اقوام مسولین داده شده است، گفت:‌واردات بنزین از ابتدا تا کنون توسط امور بین الملل شرکت ملی نفت انجام می شده و بخش خصوصی ورود نمی کند و این تشکیلات در وزارت نفت مسولین فروش نفت خام  و فراورده های مازاد مثل مازوت و نفتا را به عهده دارد.

وی افزود: این صحبتها که می گویند واردات نفت فامیلی است را تایید نمی کنم و این حرفها شایعه ای بیش نیست و امور بین المل وزارت نفت طی 60 سال گذشته بر اساس سفارش وارد می کند.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی  در پاسخ به این انتقاد که پس از گذشت 3 ماه از تصویب افزایش نرخ کارمزد در شورای اقتصاد هنوز شرکت ملی گاز ایران این مصوبه را اجرا نکرده است، افزود:‌ این موضوع را پی گیری می کنم تا سریعتر اجرایی شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.