شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۷

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، حسن احمدی نوری با اشاره به…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، حسن احمدی نوری با اشاره به مزیت های بهره برداری از این آزادراه گفت: این آزادراه به عنوان بخش مهمی از شبکه شریانی شمال – جنوب کشور در کاهش بار ترافیک و آلودگی شهر اصفهان، انتقال سریع بار و مسافر و صرفه جویی در مصرف سوخت نقش بسزایی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: با افتتاح این آزادراه هرگونه انتقال بار از کارخانه های ذوب آهن اصفهان، مجتمع فولاد مبارکه و سیمان سپاهان اصفهان تسریع می شود و بار ترافیکی در برخی از محورهای استان اصفهان کاهش می یابد.

وی با بیان این که دو پل باقی مانده در این مسیر در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد، افزود: پل راه آهن با دو دهانه 32 متری یکی از مثال زدنی ترین ابنیه های خاص این آزادراه است که همزمان با احداث این پل، خط آهن از روی آن عبور و بار خود را به فولاد مبارکه می رساند.

احمدی نوری گفت: این پل در حال حاضر 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مرحله ساخت عرشه قرار دارد و پل زاینده رود نیز با دهانه 33 متری که از روی رودخانه زاینده رود عبور می کند با 92 درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله اجرای تیرهای عرضی قرار دارد.

معاون ساخت و توسعه آزادراه ها افزود: تا کنون 770 میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن حدود 100 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

وی با اشاره به اهمیت ساخت این آزادراه گفت: کاهش یک ساعتی طول مسیر کریدور ترانزیت شمال – جنوب کشور، کاهش بار ترافیکی شهر اصفهان، کاهش آمار تصادفات در جاده های داخلی و اطراف شهر اصفهان به میزان 38 میلیارد ریال و همچنین کاهش 420 میلیارد ریال هزینه در مصرف سوخت، عمده ترین مزایای بهره برداری از این آزادراه است.

اقتصام(1)1108**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.