چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۵

به گزارش روزسه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل محیط زیست استان ˈپروین فرشچی ˈ در سمینار صنعت ومحیط زیست در…

به گزارش روزسه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل محیط زیست استان ˈپروین فرشچی ˈ در سمینار صنعت ومحیط زیست در شهرستان ماهشهر گفت: بخش ایمنی بهداشت ومحیط زیست در صنایع سایر کشور های منطقه به دلیل مدیریت توسط کنسرسیوم های نفتی به مراتب بهتر ازوضعیت کشور ایران است.

وی افزود: در ایران به دلیل نادیده گرفتن مسایل زیست محیطی در صنایع ، محیط زیست متحمل خسارات های بسیاری شده است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: دریاها واقیانوسها آخرین سنگر بشریت در زمینه امنیت غذایی هستند و نقشی بسیار مهمی در حیات بشر دارند و از این رو حفاظت وحراست از دریاها و بهره برداری خردمندانه از این نعمت های خدایی باید مورد توجه قرار گیرد.

فرشچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تولید بنزین در پتروشیمی ها گفت: وظیفه ما در قبال مردم داشتن هوای پاک است و نمی توان مردم را از حق طبیعی آن ها که داشتن محیط زیست سالم است محروم کرد.

وی افزود: وضعیت کنونی محیط زیست درحوزه صنعت، وضعیت مطلوبی نیست و برای برطرف کردن این مشکل تنها راهکارهمکاری صنایع با محیط زیست است.

در ادامه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان نیزگفت: بخش قابل توجهی از تولید ناخالص کشور صرف جبران خسارتهای وارده به محیط زیست می گردد و به نوعی مردم هزینه این خسارات رابه صورت غیر مستقیم پرداخت می کنند.

ˈاحمد رضا لاهیجان زاده ˈ ازبروز سیل و طوفان و تشدید پدیده گرد و غبار به عنوان اثرات بهره برداری غیر اصولی از طبیعت نام برد و بیان داشت: متاسفانه توسعه صنعت در کشوربا تکنولوژی روز هماهنگ نشده و ما شاهد خسارتهای بسیاری به محیط زیست هستیم.

لازم بذکر است در پایان این مراسم از جمعی از فعالان بخش ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه ویژه اقتصادی قدردانی شد.

7161/538

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.