یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۳

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی روز یکشنبه در نشست مشترک معاونان حمل و نقل و ترافیک…

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی روز یکشنبه در نشست مشترک معاونان حمل و نقل و ترافیک و امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: ضعف در کار بین بخشی مشکل بسیاری از فعالیت های اجرایی از جمله اقدامات فرهنگی است.

وی افزود: 80 هزار دستگاه تاکسی که روزانه 5/4 تا 5 میلیون مسافر را جابه جا می کنند و 5 هزار دستگاه اتوبوس که تقریباً همین تعداد جابه جایی را انجام می دهند، می توان به عنوان ظرفیت های فرهنگی شهر نام برد.

تشکری هاشمی افزود: علاوه بر این، ایستگاه ها و قطارهای مترو نیز فضاهای فرهنگی هستند که باید در جهت فرهنگ سازی مورد استفاده قرار گیرند.

وی یکپارچه سازی هدفمند امکانات و فضاهای فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: هدف گذاری در حوزه فرهنگ سازی ترافیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید با ایجاد پل های ارتباطی بین بخش های مختلف، فعالیت های فرهنگی در حوزه ترافیک را انسجام بخشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به تمرکز در سه موضوع اصلی در حوزه ترافیک و تلاش در جهت تحقق این موضوعات تأکید کرد و گفت: به عنوان متولی حمل و نقل و ترافیک پایتخت به هیچ عنوان قائل به رفع تکلیف نیستیم بلکه به انجام وظیفه باور داریم.

تشکری هاشمی 50 درصد مشکلات ترافیکی را ناشی از رفتارهای غلط دانست و تصریح کرد: کمترین بهبود در رفتارهای شهروندی، میلیاردها تومان صرفه جویی می شود و بدون تردید، اکمال و تغییر اخلاق و رفتار شهروندی برای ما مهم تر از اجرا و تکمیل پروژه های عمران شهری و حمل و نقلی است.

حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در این نشست با تأکید بر اینکه تاکسی، اتوبوس و مترو به منزله یک رسانه هستند، گفت: باید تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم و با در نظر گرفتن الزامات و اقتضائات موجود و اولویت بندی برنامه ای و بودجه ای، کارهای کم هزینه و در عین حال پر حجم و گسترده را در دستور کار خود قرار دهیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه با هدایت و کنترل فعالیت های فرهنگی باید به قله های فرهنگ شهروندی که یکی از آن ها ارتقای فرهنگ ترافیک است دست پیدا کنیم، اظهار داشت: در انجام فعالیت های حوزه فرهنگ، مهندسی فرهنگی در قالب مدیریت جهادی را مورد توجه ویژه قرار خواهیم داد.

امرودی با بیان اینکه باید از ظرفیت های بزرگی مانند مترو در جهت فرهنگ سازی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا ساختار حمل و نقل شهری را کامل و استاندارد وسایل نقلیه عمومی را ارتقا دهیم.

وی تأکید کرد: باید فهرستی از آسیب ها و تهدیدهای حوزه فرهنگ به همراه لیستی از امکانات و ظرفیت های موجود در این حوزه را شناسایی کنیم.

ابوالفضل رفیع، مدیرکل مشارکت های شهروندی و حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جعفرپور، مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز در این نشست نظرات خود را در ارتباط با فرهنگ سازی در حوزه ترافیک بیان کردند.

تهرام/1393/1348

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.