جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۲

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: با توجه…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: با توجه به تاکید شهردار تهران، با اجرای طرح نظارت دوره ای بر سازمان ها و شرکت های تحت پوشش این حوزه مهم و تأثیرگذار اجرایی، میزان پیشرفت برنامه های کاری هر یک از این واحدها به دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.

**اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در ناوگان اتوبوسرانی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در جلسه شورای مدیران معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، با ارائه گزارشی از کاهش مصرف سوخت در ناوگان اتوبوسرانی، اجرای شیوه های مدیریتی نوین و هوشمند در کاهش میزان مصرف را مورد تاکید قرار داد.

پیمان سنندجی با اشاره به این که طرح مدیریت مصرف سوخت در ناوگان اتوبوسرانی در چند فاز طراحی و اجرا شده، گفت: اجرای این برنامه توانسته به میزان قابل توجهی در مصرف سوخت تأثیرگذار باشد و به عبارتی از زمانی که برنامه زمان بندی اتوبوس ها به صورت کامل اجرایی شد، میزان پیمایش هر دستگاه اتوبوس از روزانه 118 کیلومتر در سال 92 با 11 درصد کاهش به روزانه 105 کیلومتر در سال 93 رسیده است.

وی با بیان این که طبق برنامه زمان بندی اتوبوس ها، فعالیت ناوگان اتوبوسرانی سنجیده و با برنامه شده و هر راننده می داند چه زمانی باید برای مسافرگیری به ایستگاه مراجعه کند، افزود: نوسازی ناوگان مینی بوسرانی دومین گام در جهت صرفه جویی در مصرف سوخت است و به این منظور اقدامات لازم برای ثبت نام مینی بوس های فرسوده انجام شده است.

**کاهش 25 درصدی مصرف سوخت با ورود هر اتوبوس دیزلی

سنندجی با تاکید بر این که با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست، پرداخت 20 میلیون تومان وام بابت هر دستگاه مینی بوس به منظور نوسازی 150 دستگاه مینی بوس قطعی شده، گفت: اگر روند نوسازی ناوگان مینی بوسرانی طبق برنامه ریزی انجام شود، مصرف سوخت در این ناوگان از نصف میزان موجود نیز کمتر شده و 58 درصد کاهش می یابد.

وی ورود اتوبوس های هیبریدی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را سومین گام شرکت واحد در جهت اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در ناوگان حمل و نقل عمومی اعلام کرد و افزود: به ازای ورود هر دستگاه اتوبوس دیزلی به ناوگان اتوبوسرانی 25 درصد در مصرف سوخت در این ناوگان صرفه جویی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت واحد در پایان با اعلام این که اجرای کامل مراحل طرح صرفه جویی در مصرف سوخت در ناوگان اتوبوسرانی در دستور کار مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل و ترافیک قرار دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس محاسبات به عمل آمده، در صورت اجرای کامل طرح مذکور سالانه 126 میلیارد ریال در هزینه مصرف سوخت صرفه جویی می شود.

تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.