یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۵

به گزارش ایرنا، امیر قادری شامگاه شنبه در نشست بررسی وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان بیجار افزود: بازدیدهایی در تمام شهرستان انجام و…

به گزارش ایرنا، امیر قادری شامگاه شنبه در نشست بررسی وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان بیجار افزود: بازدیدهایی در تمام شهرستان انجام و وضعیت پروژه های در دست احداث و نیمه تمامی که با مشکل مواجه است از نزدیک بررسی شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم مشکلات این پروژه های عمرانی در کوتاه ترین زمان حل و فصل شود، افزود: مهم ترین هدف از بازدیدهای صورت گرفته اولویت بندی پروژهای نیمه تمام عمرانی است.

قادری گفت: کمبود منابع اعتباری در سطح استان و کشور اولویت بندی پروژه ها به منظور اتمام طرح های ضروری را دو چندان کرده است.

معاون عمرانی استاندار کردستان با اشاره به حجم بسیار بالای پروژه های نیمه تمام در سطح استان، تصریح کرد: اتمام پروژه هایی که تأثیرگذار و مورد نیاز مردم و دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد است در اولویت قرار دارد.

قادری در ادامه با اشاره به هشدارهای کم آبی و بحران آب در شهرستان بیجار بیان کرد: باید مردم را به مصرف بهینه منابع آبی ترغیب کرد تا مشکلات بحران کم آبی و بی آبی مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بیجار یکی از وسیع ترین شهرستان های استان است گفت: این شهرستان با توجه به وسعت و بارندگی بسیار ناچیز با بحران کم آبی مواجه است.

به گفته وی، بهینه سازی مصرف آب یکی از راه های برون رفت از مشکل کم آبی در شهرستان بیجار است.

معاون عمرانی استاندار کردستان بر فرهنگ سازی در زمینه مصرف آب و توجه ویژه به این مهم در دو بخش مصرف کشاورزی و شرب تأکید کرد.

قادری بر توجه ویژه به پروژه کنارگذر جنوبی به عنوان یکی از مهم ترین خواسته های مردم شهرستان بیجار به منظور جلوگیری از تخریب آسفالت خیابان ها توسط ماشین های سنگین و تأمین آرامش مردم تاکید کرد و گفت: با توجه به درخواست های مکرر مردم بیجار باید برنامه ریزی های دقیق در راستای اجرا و اتمام سریع این پروژه انجام شود.

معاون عمران استاندار کردستان در ادامه خواستار فعال سازی ستاد توانمندسازی شهرستان ها توسط فرمانداران شد و گفت: باید با فعال سازی این ستادها بسترهای لازم برای ساماندهی بافت های حاشیه ای و کنترل ساخت و سازهای متمرکز در محدوده و خارج شهرها فراهم شود.

وی در ادامه خواستار رسیدگی به وضعیت سکونت گاه های غیر رسمی در این شهرستان با توجه به نزدیکی این مکان ها به اراضی ملی شد.

قادری تشکیل جلسات شورای ترافیک را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: امید است شاهد برنامه ریزی ها و هدفگذاری مناسبی جهت کاهش تصادفات در سطح شهرستان و استان باشیم.ک/2

533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.