شنبه، ۲۵ بهمن ۹۳ - ۱۰:۴۰

به گزارش میهن پست – معاون هنری وزیر ارشاد بیان کرد که دولت فعلا خودش امکان ساخت سالن های تخصصی موسیقی را ندارد…

به گزارش میهن پست – معاون هنری وزیر ارشاد بیان کرد که دولت فعلا خودش امکان ساخت سالن های تخصصی موسیقی را ندارد و سعی دارد این شرایط را برای سرمایه گذاران فراهم کند تا آنها با اطمینان خاطر دست به سرمایه گذاری بزنند.
علی مرادخانی درباره ساخت سالن هایی تخصصی برای اجرای موسیقی پاپ بیان کرد: البته فعلا سالن هایی که داریم مشکل چندانی ندارند اما در این زمینه فعالیت هایی در حال انجام است.

وی ادامه داد: در بعضی از شهرها اتفاقات خوبی در زمینه ساخت سالن در حال رخ دادن است و ما امیدواریم که در تهران هم شاهد ادامه این فعالیت ها باشیم و حتی سالنی مثل برج میلاد بتواند بیشتر فعال شود، در این حوزه در نمایشگاه بین المللی هم سالن های دیگری در حال آماده سازی هستند چون بیشترین مشکل ما در این سالن ها نیاز به امکانات آکوستیک و صدای مناسب است.

مرادخانی درباره استانداردهای صدا در سالن های موسیقی عنوان کرد: ما به فکر سالن هستیم اما نباید چندان به این فکر کرد که دولت این ظرفیت را ایجاد کند و خودش سالن بسازد. سالن سازی باید توسط افراد دیگری صورت بگیرد البته در حوزه های دیگری مثل شکل گیری گالری ها و فعالیت های فرهنگی فاخر اتفاقاتی رخ می دهد و امیدوارم برای ساخت سالن های اختصاصی برای کنسرت هم سرمایه گذارانی پیدا شوند و کار کنند.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سرمایه گذار باید اطمینان داشته باشد که سرمایه اش در این حوزه بازگشت خواهد داشت، تصریح کرد: در این صورت سرمایه گذاران راغب می شوند که در این حوزه فعالیت کنند و ما در حوزه دولت باید این امکان را برایشان فراهم کنیم.

وی با اشاره به فعالیت هایی که در حوزه ساخت سالن های تئاتر وجود دارد، گفت: سالن های تئاتر کوچک هستند اما سالن های کنسرت بزرگ ترند و این نیازمند سرمایه گذاری های کلان است که ما در این زمینه برنامه هایی را داریم که بیشتر در مرحله بحث و گفتگو و مشاهدات میدانی قرار دارد.

مرادخانی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر درباره پیگیری ها برای حضور بزرگان موسیقی جهان در ایران توضیح داد: حضور این بزرگان در تبادلات فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی پیگیری می شود و ما امیداریم که در طول سال بتوانیم برنامه های خود را ادامه دهیم. همچنان که می دانید امسال گروه های خوبی از آمریکا و کشورهای اروپایی در جشنواره موسیقی فجر شرکت کرده اند.

وی در پایان با بیان اینکه ابتدا مناسبات برای حضور بزرگان موسیقی بررسی می شود و بعد از قطعیت اعلام خواهد شد، گفت: امیدواریم بتوانیم علاوه بر گروه های مختلف در بخش بین الملل جشنواره فجر، حضور مجموعه های بین المللی در حوزه ایران فرهنگی و ملل مسلمان را شاهد باشیم به گونه ای که اگر جشنواره ای در ایران برگزار می شود این گروه ها در ایران حاضر شوند و یا ایران در جشنواره های این گروه ها شرکت کند.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.