جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ ایرج حریرچیˈ روز جمعه در این بازدید از مراحل کامل ساخت بیمارستان بازدید کرد و از نزدیک در…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ ایرج حریرچیˈ روز جمعه در این بازدید از مراحل کامل ساخت بیمارستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نیاز های تجهیزاتی بخش های مختلف بیمارستان 160تخته خوابی آمل قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت منابع وزارت بهداشت ودرمانی وآموزش پزشکی در جریان این بازدید گفت : تجهیز بیمارستان امام خمینی آمل در تعهد دولت است و به دنبال تامین اعتبارها لازم برای بهره برداری هرچه سریعتر آن است.

ˈ حریرچیˈ افزود: دولت اکنون به دنبال تجهیز بیمارستانهایی است که ساخت آن کامل شده و نیاز به تجهیز دارند، است و در این راستا تجهیز حدود 60هزار تخت درمانی را در کشور در برنامه دارد.

رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل هم گفت: ساخت بیمارستان 160 تختخوابی ازمصوبات سفر دولت است که ساختمان آن به پایان رسیده و نیازمند اعتبار برای تجهیز است.

ˈحمزه قاسمیˈ ، اعتبار مورد نیاز برای تجهیز این بیمارستان را حدود 150میلیارد ریال اعلام و ابراز امیدواری کرد: مسئولان وزرات بهداشت ودرمان بر اساس شاخص هایی که برای وضعیت بهداشتی ودرمانی آمل تعیین کردند، تامین اعتبار برای تجهیز هرچه سریعتر این طرح مهم بهداشتی و درمانی مازندران انجام شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان 160تخت عادی و57تخت ویژه شامل ˈ ای سی یوˈ ، ˈ سی سی یوˈ ، ˈ ان ای سی یوˈ اورژانس و نوزادان ˈ درمجموع 217تختخوابی قابل توسعه است.

قاسمی، با بیان اینکه به علت قدیمی و فرسوده بودن دو بیمارستان امام رضا و17شهریورآمل و ضریب بالای اشغال تخت ها در این دو بیمارستان، همچنان در حال ارائه خدمات به مراجعه کنندگان است، ابرازامیدواری کرد: با بهره برداری از این بیمارستان که در دو راهی امام زاده عبدالله ( ع ) در مسیر جاده هراز واقع شده می تواند در سرویس دهی مطلوبی به بیماران منطقه ، مصدومان سوانح جاده هراز ومسافران ارائه دهد.

هم اکنون سه بیمارستان دولتی وچند بیمارستان خصوصی ومراکز جراحی های محدود در شهرستان حدود 400 هزار نفری آمل فعال است.ک/3

7327/402

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.