چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۲۴

محمدجعفر علیزاده روزسه شنبه درحاشیه بازدید ازبیمارستان120تختخوابی بوکان درآذربایجان غربی افزود: با توجه به منابع کم دولت برای تامین اعتبارات ونیاز شدید به…

محمدجعفر علیزاده روزسه شنبه درحاشیه بازدید ازبیمارستان120تختخوابی بوکان درآذربایجان غربی افزود: با توجه به منابع کم دولت برای تامین اعتبارات ونیاز شدید به اجرای زیرساختهای عمرانی وعدم تعادل دراین بخش، دولت درراستای مشارکت بخش خصوصی درطرح های دولتی تلاش می کند.

وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : دربند ب ماده 214 قانون برنامه پنجم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی و در قانون بودجه سالانه امکان استفاده از تمام روش ها برای مشارکت بخش های غیردولتی در طرح های عمرانی پیش بینی شده است.

علیزاده افزود : در این زمینه چند کشور اروپایی از جمله ایتالیا به صورت فاینانس خواستار مشارکت در طرح های راه و شهرسازی بویژه ساخت بیمارستان در ایران شده اند ضمن آنکه تشکل های پزشکی و غیرپزشکی داخل کشور نیز از این طرح استقبال کرده اند.

معاون اجرایی وزیر راه و شهرسازی گفت : برای اجرای این طرح دولت زمین و مجوزهای لازم را بدون هزینه در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

وی افزود: سازندگان بیمارستان های خصوصی می توانند تا سقف 50 سال بیمارستان را با ارائه تعرفه های دولتی در اختیار داشته باشند تا بدهی آنها پرداخت شود.

وی گفت : امسال در سطح کشور 28 بیمارستان با دو هزار و 460 تخت تحویل وزات بهداشت و آموزش پزشکی می شود.

علیزاده ادامه داد: در مجموع از 145 بیمارستان در سطح کشور که در سال گذشته کاراجرایی آنها شروع شده وبه صورت نیمه کاره است 28 بیمارستان در سال جاری پایان می یابد و تکمیل بقیه به سال های بعد موکول می شود.

بیمارستان 120 تختخوابی بوکان از جمله این طرح هاست که هم اکنون از 81 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

معاون اجرایی وزیر راه و شهرسازی در سفر دو روزه خود به آذربایجان غربی از طرح های بیمارستانی بوکان و خوی دیدن می کند.

7510/584/581/536

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.