یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۱

مهرزاد حمیدی شنبه شب در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان خراسان رضوی در مشهد افزود: همچنین ایجاد انگیزه و ارتقای توانمندی معلمان،…

مهرزاد حمیدی شنبه شب در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان خراسان رضوی در مشهد افزود: همچنین ایجاد انگیزه و ارتقای توانمندی معلمان، توسعه مشارکت ها، ارتقای مدیریت آموزشگاهی و اجرایی کردن سند تحول آموزش و پرورش از دیگر سیاست های کاری است.

وی همچنین توجه به مقام و جایگاه معلم را از محوری ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: معلم در نظام تعلیم و تربیت اثرگذارترین و محوری ترین نقش را دارد و بدین دلیل تجلیل از معلمان، توجه به رفاه آنان، افزایش انگیزه و ارتقای توانمندی معلمان مورد تاکید است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: بحث توسعه مشارکت ها نیز در آموزش و پرورش دنبال می شود به طوریکه امروز ما از طریق پارلمان معلمان و پارلمان دانش آموزان می توانیم از توانمندی آنان در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها استفاده کرده و اداره امور را به آنان واگذار کنیم.

حمیدی گفت: دانش آموزانی که در فعالیت ها مشارکت می کنند، مهارت های اجتماعی آنها شکل گرفته و وفاق و سازگاری،کار تیمی، همکاری و تعاون، احترام به بزرگترها، احترام به قانون، مسوولیت پذیری و مهارت های زندگی برای به زیستن در آنان رشد می یابد.

وی از امضای پنج تفاهمنامه وزارت آموزش و پرورش برای اعتلای نظام آموزشی با وزارتخانه هایی از قبیل کشور و ورزش و جوانان در این راستا خبر داد.

وی ارتقای مدیریت آموزشگاهی را از دیگر سیاست های وزارت آموزش و پرورش ذکر کرد و افزود: در این راستا مدرسه محوری و توجه به مدرسه و متمرکز نشدن در ساختمان های ستادی در تعلیم و تربیت مورد تاکید است .

او بیان کرد: در این خصوص تصمیم سازی ها به دور از برنامه های ابلاغی از بالا به پایین و با مشارکت معلمان و فرهنگیان صورت می گیرد.

وی عملیاتی کردن سند تحول آموزش و پرورش را یکی از مهمترین سیاست های این وزارتخانه دانست و اظهار امیدواری کرد که برای اجرایی کردن این سیاست ها و کیفی سازی فعالیت های آموزشی ، همسویی ملی از سطح ستاد تا سطح مدرسه و از سطح مدرسه تا ستاد ایجاد شود.

معاون تربیت بدنی و ورزش وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار داشت: این وزارتخانه بعد از نهاد خانواده بزرگترین فصل مشترک ارتباط بین حاکمیت و مردم است و دانش آموزان به نمایندگی همه خانواده یک شبکه عظیم اجتماعی در سراسر کشور را بوجود آورده اند.

حمیدی در پایان گفت: در این شبکه اجتماعی 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز با قریب به یک میلیون معلم و در قالب 105 هزار مدرسه زیر پوشش قرار گرفته اند.

/659/7487

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.