پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۳

به گزارش ایرنا، شاپور محمدی عصر چهارشنبه در آیین گشایش دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران در شیراز افزود: فرض کنیم که تحریم ها…

به گزارش ایرنا، شاپور محمدی عصر چهارشنبه در آیین گشایش دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران در شیراز افزود: فرض کنیم که تحریم ها برطرف شده است، این پرسش مطرح می شود که بخش فناوری اطلاعات بورس ایران می تواند با مراکز بین المللی اطلاعات مبادله کند یاخیر و البته در این زمینه پروتکل های خوبی تهیه شده ، اما باید استانداردها با معیارهای جهانی همخوان شوند.

وی همچنین اظهار کرد: شرایط اقتصادی ایران ایجاب می کند که حوزه های جدیدی مانند معاملات تهاتری و معاملات الکترونیک و فضای مجازی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع محوری این همایش در زمینه نقش اطلاعات حسابداری در تحقق اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و گفت: همدلی و همراهی مجلس شورای اسلامی با دولت در سال 92 سبب شد که نرخ تورم به میزان مناسبی کاهش یابد.

وی ادامه داد: نرخ تورمی که در اواخر تابستان 92 حدود 45 درصد بود در پایان سال به حدود 34 درصد رسید که بخشی از تحقق حماسه اقتصادی بود.

وی تصریح کرد: تثبیت محیط کلان اقتصادی و حمایت از تولید و تامین نیازهای اساسی مردم از جمله محورهای اساسی حماسه اقتصادی است که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است و به واسطه موفقیت های نسبی در این حوزه بود که ایشان از تلاش های صورت گرفته تشکر کردند.

معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه از سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان معیارهایی برای تحقق کامل حماسه اقتصادی یاد کرد و گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی دریچه های جدیدی را برای گسترش فعالیت حسابداران در سطح جامعه گشوده است.

وی اظهار کرد: فعال کردن امکانات و منابع مالی و انسانی، افزایش بهره وری و رقابت پذیری و رونق معاملات تهاتری از محورهای سیاست اقتصاد مقاومتی است که حسابداران می توانند نقش موثر و مفیدی در تحقق این اهداف داشته باشند.

محمدی با یادآوری اهمیت اصلاح الگوی مصرف در سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: امروز به نظر می رسد که سیستم های حسابداری می تواند واحدهای کوچک مانند مجتمع های مسکونی را در این مسیر یاری کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه تصریح کرد: تجهیز و روان سازی منابع از جمله محورهای مورد توجه در اقتصاد مقاومتی است که کمتر در ایران مورد توجه قرار گرفته است، حوزه ای که حسابداران می توانند در آن نقش ایفا کنند.

وی اظهار کرد: در زمان تعیین نقاط سرمایه گذاری، حسابداری دقیق به ما می گوید که کدام نقاط برای سرمایه گذاری مناسب است و کدام نقاط مطلوب نیست که بی توجهی به این مقوله زیان های بسیاری را به کشور تحمیل کرده است.

دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران عصر پنجشنبه به کار خود پایان می دهد. ک/2

2026/ 667 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.