چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۴

به گزارش ایرنا،احمد مجیدی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران راه و شهرسازی هرمزگان افزود:اعتبارات بخش نگه داری…

به گزارش ایرنا،احمد مجیدی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران راه و شهرسازی هرمزگان افزود:اعتبارات بخش نگه داری راه ها سالانه 10 هزار میلیارد ریال است در حالی که این بخش سالانه به 100 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از 102 هزار کیلومتر راه آسفالته ،حدود 50 درصد آنها در روستاها ساخته شده که راه هایی با هشت سال سابقه ساخت نیازمند روکش هستند که برای این بخش نیز اعتباری وجود ندارد.

وی سوانح جاده ای را یکی دیگر از چالش های مهم حمل و نقل دانست و اضافه کرد: سال گذشته پنج هزار و 500 موتورسوار در کشور جان خود را در این حوادث از دست دادند.

به گفته مجیدی، در سال 85 تعداد خودروها در کشور شش میلیون دستگاه و میزن تلفات جاده ای 28 هزار نفر بوده و اکنون تعداد خودروها به 16 میلیون دستگاه افزایش یافته و تعداد کشته شدگان سوانح جاده ای به 18هزار نفر کاهش یافته است.

معاون امور دولت و هماهنگی استان های وزارت راه و شهرسازی در تشریح حمل و نقل هوایی نیز اظهار کرد: از 247 فروند هواپیمای کشور، 100 فروند هواپیما زمین گیر هستند و با مذاکرات انجام شده ،برای تامین قطعات مورد نیاز این هواپیماها توافق شده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: در بخش حمل و نقل ریلی نیز هم اکنون 10 هزار و 500 کیلومتر خط آهن در کشور وجود دارد و 9 هزار کیلومتر دیگر نیز در حال ساخت است و یکهزار و 700 واگن مسافری نیز در کشور فعال است که 700 واگن فرسوده هستند .

وی احداث چهار هزار کیلومتر خطوط ریلی برقی را از برنامه های این وزارتخانه اعلام و اضافه کرد: با احداث این خطوط سرعت قطارها به 120 تا 130 کیلوکتر در ساعت خواهد رسید.

معاون امور دولت و هماهنگی استان های وزارت راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح های مصوب سفر رییس جمهوری به هرمزگان اشاره کرد و گفت، طرح هایی مانند فاز دوم توسعه بندرشهیدرجایی ، بزرگراه بندرعباس به عسلویه، بندرعباس به جاسک و توسعه فرودگاه جاسک به طور مستمر در حال پیگیری است و از میزان پیشرفت آنها گزارش هفتگی تهیه می شود.

مجیدی همچنین با تشریح وضعیت مسکن مهر در هرمزگان و کشور یادآور شد: از 56 هزار واحد مسکن مهر هرمزگان حدود 30 هزار واحد تکمیل شده و عده ای نیز با مشکل کمبود آورده مواجه هستند که به دنبال ایجاد شرایطی هستیم تا این افراد بتوانند واحدهای خود را بفروشند.

به گفته وی، هرچند وزارت راه و شهرسازی به دنبال رفع مشکل مسکن است اما بانک مرکزی به دلیل عدم برگشت پرداختی ها و تورمی که مسکن مهر ایجاد کرد، دیگر به چنین طرحی اعتقاد ندارد.

وی توقع ایجاد شده در دولت قبل مبنی بر این که مردم می توانند با 20یا 30 میلیون سهم آورده صاحب خانه شوند، مشکلی دانست که گرفتاری های زیادی به دنبال داشته است.

در پایان این آیین از خدمات مهدی زندیه وکیلی مدیرکل سابق راه و شهرسازی هرمزگان تقدیر و فرشید دستوان به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان هرمزگان معرفی شد.ک/3

7192/668 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.