چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۵

ˈمحسن نریمانˈ روز چهارشنبه در حاشیه نشست بررسی مشکلات اجرایی شهر جدید ایوان کی در گرمسار در گفت و گویی افزود: بیش از…

ˈمحسن نریمانˈ روز چهارشنبه در حاشیه نشست بررسی مشکلات اجرایی شهر جدید ایوان کی در گرمسار در گفت و گویی افزود: بیش از 18 شهر جدید در کشور ایجاد شده است.

وی گفت: در شهر جدید ایوان کی قریب 800 واحد مسکونی مهر ایجاد شده و تلاش بر این است تا بخشی از این واحدهای مسکونی تا پایان امسال به متقاضیان واگذار شود.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور با اشاره به ویژگی های شهر جدید ایوان کی اظهار داشت: این شهر دارای پیشرفت مناسبی است و از لحاظ زیر ساخت ها، ساخت مخزن های آب و شبکه فاضلاب، واحد آموزشی، مسجد و محدوده فضای سبز وضعیت خوبی دارد.

نریمان گفت: شهر جدید ایوان کی برای اسکان بیش از 50 هزار نفر طراحی شده است.

وی پیشرفت فیزکی واحدهای مسکن مهر شهر جدید ایوان کی را به دلیل مناسب نبودن سهم آورده مردم مطلوب ندانست و تصریح کرد: قرار شده است تا دو ماه آینده بیش از 200 واحد مسکونی مهر شهر جدید ایوان کی را به متقاضیان تحویل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شهر جدید ایوان کی به دلیل قرار گرفتن در مسیر مناسب و به لحاظ اینکه در حاشیه محور تهران – مشهد واقع است، توان توسعه دارد.

مشکلات اجرایی شهر جدید ایوان کی روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، فرماندار گرمسار و مسوولین اجرایی بررسی شد.

نریمان در این نشست شهر جدید ایوان کی را جزو برنامه های اولویت دار این وزارتخانه خواند و افزود: این شهر به دلیل نزدیکی به پایتخت و حضور بیش از 380 واحد صنعتی فعال می تواند سر ریز جمعیت تهران را جذب کند.

معاون عمرانی استانداری سمنان نیز به مهم بودن پروژه شهر جدید ایوان کی اشاره کرد و افزود: زیر ساخت ها از جمله آب و برق و فاضلاب، طبق قانون تامین می شود و شرکت گاز نیز با رسیدن پیشرفت پروژه به 70 درصد به این شهر گازرسانی می کند و آب این شهر نیز از پروژه آب آلوئک ایوان کی تامین می شود.

فرماندار گرمسار شهر جدید ایوان کی را تکمیل کننده مناسبی برای شهر فعلی دانست و افزود: حضور بیش از 12 هزار دانشجو در این منطقه تکمیل این پروژه با تلاش بیشتر را ضروری کرده است.

ایوان کی در 50 کیلومتر تهران و در حاشیه محور تهران به مشهد واقع است. ک/3

7340/599/508

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.