پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈداوود کشاورزیانˈ که از سمت شهرکرد در استان چهار محال و بختیاری وارد استان خوزستان شده بود در ابتدا…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈداوود کشاورزیانˈ که از سمت شهرکرد در استان چهار محال و بختیاری وارد استان خوزستان شده بود در ابتدا از محور ارتباطی ایذه – دهدز دیدن کرد.

وی همچنین از برخی محورهای ارتباطی استان خوزستان با استان های همجوار دیدن کرد و دیدارهای وی تا محورهای ارتباطی اهواز با دیگر شهرستان های استان ادامه داشت.

در سفر نخست رییس جمهوری به استان خوزستان در اواخر سال گذشته یکصد میلیارد ریال در زمینه ایمنی راه های این استان اختصاص یافت.

بحث ایمنی فوری راه های خوزستان یکی از نکات حایز اهمیت در سفر رییس جمهوری به این استان بود.

ˈنصرالله دهقانیˈ مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان نیاز اعتباری برای این کار را یک هزار میلیارد ریال اعلام کرده است.

خوزستان سالانه بیش از چهار هزار و 200میلیارد ریال برای توسعه و نگهداری جاده ها نیاز دارد.

به گفته ی مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از این میزان یک هزار و 50میلیارد ریال یعنی معادل 25 درصد برای بخش نگهداری جاده های راه اندازی شده هزینه خواهد شد.

وی ارتقای ایمنی جاده ها را اولویت مهم دولت تدبیر و امید در این استان عنوان کرده است.

از مجموع پنج هزار و 150کیلومتر راه اصلی و فرعی در خوزستان یک هزار و 595کیلومتر راه شریانی(از مجموع 20هزار کیلومتر راه شریانی کشور) است که نقش تاثیرگذاری در حمل و نقل جاده ای کشور ایفا می کند اما نسبت عرضه و تقاضا در بخش راه های خوزستان به هم خورده که این مساله تبعاتی را به دنبال داشته است.

بهره برداری از جاده ها در خوزستان به شدت بیش از دیگر نقاط کشور بوده و این به کمبود راه ها بر می گردد که باعث فرسودگی محورهای موجود شده است.

645/642

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.